Sport: Do Zabrza wracają koszmary przeszłości

Byli trenerzy drużyny z Roosevelta - Leszek Ojrzyński i Robert Warzycha - domagają się wypłaty zaległych pensji.
Zabrzański Górnik przygotowuje się do inauguracji sezonu 2016/17, tymczasem w tym tygodniu klub z Roosevelta otrzymał nieoczekiwany cios ze strony swoich byłych szkoleniowców. Leszek Ojrzyński, który na trenerskim stołku zastąpił Roberta Warzychę, domaga się wypłaty pensji za pięć miesięcy. Były trener zabrzan twierdzi, że obecni włodarze klubu unikają z nim kontaktu w sprawie uregulowania zaległości i zapowiada zdecydowane kroki w tej sprawie. Zamierza skierować sprawę do Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN, gdzie będzie dochodził swoich spraw.
„Na pieńku” z klubem z Zabrza ma również poprzednik Ojrzyńskiego, Robert Warzycha, który w tej chwili przebywa w Stanach Zjednoczonych. On również nie może skontaktować się z działaczami Górnika, a ma do nich tę samą sprawę co Leszek Ojrzyński - regulację zaległych zobowiązań finansowych. Były szkoleniowiec nie chce ujawniać, ile dokładnie jest mu winien klub z Roosevelta, lecz jest to znacząca kwota, obejmująca nie tylko pieniądze należne w okresie wypowiedzenia, ale również podatek. Warzycha stracił już cierpliwość i powierzył swoją sprawę w sporze z Górnikiem Zabrze kancelarii prawnej.
Czy obecne władze Górnika Zabrze wiedzą, że byli trenerzy ich drużyny będą dochodzili swoich spraw na drodze sądowej? - Do klubu nie wpłynęło jeszcze żadne pismo w tej sprawie - powiedział rzecznik prasowy klubu z Zabrza, Rafał Kędzior. - Wiemy o tym nieoficjalnie, to znaczy z prasy. Jeżeli takowe pisma wpłyną do klubu, wydamy stosowny komunikat. I to wszystko, co mam na razie do powiedzenia w tej sprawie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online