Marcin Brosz: Pośpiech nie jest wskazany, mamy trochę czasu

Szkoleniowiec Górnik Marcin Broszi "odroczył" podjęcie decyzji w sprawie przyszłości Tomasza Lisowskiego i Lukasza Stratila.
» Wynik sparingu z SC Znojmo (3:0) sugeruje, że mecz był bułką z masłem. Czy Znojmo była dla pańskiej drużyny wymagającym przeciwnikiem?
Marcin Brosz: - Gramy z nimi regularnie, to dobra drużyna, naprawdę wymagający sparingpartner. Myślałem, że w ubiegłym sezon awansują do pierwszej ligi, ale na finiszu dali się wyprzedzić Karvinie i drużynie Hradca Kralove, zajmując trzecie miejsce w tabeli. Wynik jest bardzo korzystny dla nas, ale trzeba uczciwie powiedzieć, że to zasługa naszego bloku defensywnego. Czesi mieli kilka okazji do zdobycia gola, ale Mateusz Kuchta spisywał się bez zarzutu, bardzo dobrze grali obaj środkowi obrońcy - Bartek Kopacz i Szeweluchin, ale również boczni defensorzy. Swoje nietuzinkowe umiejętności w tym spotkaniu zademonstrował Dawid Plizga.

» Mianowicie?
- Popisał się piękną asystą przy pierwszej bramce, zacentrował z rzutu rożnego idealnie na głowę Adama Dancha, a po przerwie bardzo dobrze wykonał rzut wolny. Ostatnia bramka padła po ładnej zespołowej akcji, świetne zagranie „Kurziego” (Rafała Kurzawy) i Roman Gergel zdobył gola. To dla nas bardzo ważne, by bramki strzelać również po akcjach, a nie tylko stałych fragmentach gry.

» Kiedy podejmie pan decyzję, czy Tomasz Lisowski i Lukasz Stratil zostaną zawodnikami Górnika lub też zrezygnujecie z ich usług?
- Nie wyznaczyłem sobie konkretnego terminu określenia ich przydatności do zespołu. W tym przypadku pośpiech nie jest wskazany, skoro piłkarze mają zostać z nami na kilka miesięcy, a może nawet na kilka lat. Okienko transferowe zamyka się dopiero 31 sierpnia, mamy więc trochę czasu. My wciąż poszukujemy zawodników, bo musimy się wzmocnić. Prochu nie wymyślę, wszyscy wiedzą, że potrzebny nam jest bramkostrzelny napastnik. Rozmowy z konkretnymi piłkarzami trwają cały czas.

» Ma pan już w głowie podstawową jedenastkę na pierwszy mecz z Miedzią Legnica?
- Mamy przygotowanych kilka wariantów, w których uwzględniamy młodzieżowców oraz to, że mamy w kadrze dwóch piłkarzy spoza Unii Europejskiej, a może grać tylko jeden. Planując taktykę na konkretny mecz będziemy mieli przygotowane różne scenariusze.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online