Ołeksandr Szeweluchin pewniakiem w Górniku?

Szkoleniowiec Górnika Marcin Brosz przyznaje, że przed piątkowym spotkaniem ligowym z Miedzią Legnica (początek o godz. 20:30) rozważa kilka wariantów ustawienia drużyny. Jednym z jego problemów do rozwiązania jest sprawa obcokrajowców, którzy nie legitymują się paszportem kraju Unii Europejskiej. W kadrze zabrzan jest dwóch takich zawodników - Ukrainiec Ołeksandr Szeweluchin i Bośniak Armin Cerimagić. Gdyby Górnik nadal grał w ekstraklasie, nie byłoby z tym żadnego problemu, ponieważ na tym szczeblu rozgrywek może grać dwóch piłkarzy spoza Unii Europejskiej. W I lidze przepisy dopuszczają tylko jednego takiego zawodnika…
Ostatnie mecze sparingowe sugerują, że pierwszym wyborem trenera Marcina Brosza jest Szeweluchin, który stworzył z Bartoszem Kopaczem solidny duet stoperów. Cerimagić to niezły i perspektywiczny pomocnik, ale w rywalizacji z Dawidem Plizgą ma znikome szanse, by przebić się do podstawowej jedenastki Górnika. Tym bardziej, że forma tego ostatniego wyraźnie idzie w górę.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online