Jan Banaś: Gol obcokrajowca w debiucie zawsze ma swoją wartość ()

Bardzo dobra gra bramkarza i skuteczność napastników: w Grudziądzu okazało się, że metoda na wygrywanie wyjazdowych meczów w pierwszej lidze może być bardzo prosta. Grzegorz Kasprzik zagrał w sobotę bardzo dobry mecz, a Igor Angulo i David Ledecky byli do bólu skuteczni. Obaj mieli po jednej sytuacji bramkowej, którą zamienili na gole.
- Napastnika rozlicza się z goli. Tak było 40 lat temu i tak będzie za 40 lat. Robert Lewandowski piątkowym w meczu z Schalke 04 długo był niewidoczny i marnował świetne okazje. Ale strzelił zwycięskiego gola i został bohaterem wieczoru, choć pewnie kilku innych piłkarzy grało lepszy mecz. Taki urok piłki... - mówi Jan Banaś, przed laty doskonały napastnik Górnika, pytany o skuteczność duetu Angulo-Ledecky. - Nie możemy ich ocenić po jednym meczu, ale gol obcokrajowca w debiucie zawsze ma swoją wartość. Dodaje chłopakowi pewności siebie, piłkarz zdobywa zaufanie zespołu. Akurat w Zabrzu coś o tym wiedzą, bo wszyscy pamiętamy Jose Kante. Gdyby strzelił wiosną choćby 2-3 gole, pewnie dziś Górnik grałby w ekstraklasie - dodaje Banaś.
Wystarczy rzut oka na tabelę, by uświadomić sobie, gdzie byłby Górnik w wypadku kolejnego niepowodzenia. Dziś zabrzanie mają jedenaście punktów straty do lidera, a mogli mieć czternaście i zajmować miejsce spadkowe. - Bardzo ważny będzie najbliższy tydzień. Górnik gra dwa kolejne mecze w Zabrzu, w tym jeden zaległy. W obu będzie faworytem. Jeżeli je wygra, to „złapie” kontakt z górą tabeli. Interesuje mnie, czy z Kluczborkiem zagramy podobnym składem, jak w Grudziądzu. Widać, że trener cały czas szuka. Pytanie, czy już znalazł - mówi Banaś.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online