Jan Banaś: Ławka musi robić różnicę ()

Jan Banaś, była gwiazda Górnika Zabrze o napastnikach z Roosevelta.
» Marcin Brosz ma w ofensywie problem bogactwa?
Jan Banaś: - Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Najpierw nie było żadnego,a teraz jest ich za dużo? Tak oczywiście nie jest, choć na pewno coś drgnęło. Moim zdaniem Górnik ma dziś... półtora napastnika. Jeden to Igor Angulo, a te pół to Szymon Skrzypczak. Proszę mnie źle nie zrozumieć. Każdy inny ma potencjał, w każdego wierzę, ale ta dwójka na ten moment prezentuje się najlepiej. Napastnik musi być regularny, a Angulo strzelił bramkę z akcji w trzecim meczu z rzędu. Nabiera pewności siebie, dobrze ustawia się w polu karnym, potrafi też rozegrać piłkę. Skrzypczak kolejny raz dał dobrą zmianę. To ważne, bo kluby w pierwszej lidze nie mają nadmiaru dobrych piłkarzy. Ławka musi robić różnicę.

» Ledecky?
- Chwała za zwycięską bramkę w Grudziądzu, ale w meczu z Kluczborkiem jakości w jego grze nie widziałem. Orzeł techniki to nie jest, więc obronią go tylko gole i zaangażowanie. Cały czas wierzę w Marcina Urynowicza. To chłopak z Zabrza, takiemu zawsze trzeba kibicować. Było lepiej, trochę pograł piłką i dwa razy doszedł do dobrej sytuacji, ale musi strzelać bramki! Pamiętam, że rok się leczył, a w takiej sytuacji nigdy nie jest łatwo wrócić do gry. Ale czasu nie ma. Ani Marcin, ani Górnik.

» Czterech goli Górnik nie strzelił od dawna. Myśli pan, że to zapowiedź lepszych wyników?
- Chciałbym. Padły cztery gole, ale sytuacji bramkowych Górnik stworzył osiem, może dziesięć... Na dużym luzie, z udziałem 3-4 piłkarzy. Chwalimy strzelców, ale musimy podkreślić rolę Dawida Plizgi. To jest dziś najlepszy i najważniejszy graczy Górnika. Nie wiem, jak skończyłoby się mecz, gdyby nie jego akcja przed golem na 3:2, potem zamieniona przez Dawida na bramkę. Od początku do końca wziął na siebie odpowiedzialność za drużynę.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]