Oczekiwane zmiany w Górniku ()

Nie wiadomo, w jakim zakresie zostaną zrealizowane postulaty kibiców, ale można przypuszczać, że do kilku zmian dojdzie.
O tym, że atmosfera w Zabrzu jest nerwowa nie trzeba nikogo przekonywać. Dowodem były dwa ostatnie mecze. Na spotkaniu z Kluczborkiem fani jednoznacznie dali do zrozumienia, co sądzą o prezesie Bartoszu Sarnowskim. Z kolei na meczu z Bytovią pokazali żółte kartki właścicielowi i zarządowi. Okazało się, że właściciel był na taki scenariusz przygotowany. Kibice już na piątkowym spotkaniu z prezydent Zabrza, Małgorzatą Mańką-Szulik, zapowiedzieli formę sobotniego protestu. Przypomnijmy, że kibice przedstawili 9 postulatów pod adresem właściciela, dotyczących wielu aspektów funkcjonowania klubu.
Oczywiście dziś nikt nie zadeklaruje, które punkty i w jakim zakresie zostaną zrealizowane, ale można przypuszczać, że do kilku zmian w Górniku dojdzie. Wielce prawdopodobne jest odejście Tomasza Młynarczyka z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej. Mówi się o tym od ponad miesiąca, a ostatnie wydarzenia tylko mogą przyśpieszyć tę decyzję. Tym bardziej, że Młynarczyk zarządza Akademią Piłkarską Górnika Zabrze.
Właściciel zgadza się z propozycją kibiców, by w radzie pojawił się jej przedstawiciel, jednak powinien on spełniać kryteria merytoryczne, więc obecnie środowisko kibicowskie musi znaleźć kandydata, który będzie reprezentował całe środowisko.
Co istotniejsze, wrócił temat zatrudnienia dyrektora sportowego. Wielu zwolenników ma kandydatura Artura Płatka, który jednak wciąż jest skautem Borussii Dortmund. Na pewno chętnie współpracowałby z nim Marcin Brosz. Nikt nie ma też wątpliwości, że taka osoba jest w klubie potrzebna.
Zmiany w zarządzie? Raczej mało prawdopodobne. Bartosz Sarnowski zrobił latem to, czego od niego oczekiwano, czyli znacznie obniżył koszty funkcjonowania klubu. Przypomnijmy, że kilka dni temu wiceprezesem do spraw finansowych została Katarzyna Wierska-Kuberka.

źródło: Sport



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]