Górnik nie będzie przekładał meczu z Chojniczanką ()

Kilka tygodni temu, kiedy piłkarze dostawali powołania na mecze reprezentacji, Górnik zdecydował się wystąpić o przełożenie spotkania z Kluczborkiem. Wtedy trzech podopiecznych Marcina Brosza zostało powołanych do drużyn narodowych. Byli to: Roman Gergel, Armin Cerimagić oraz Mateusz Kuchta, w dniu otrzymania powołań podstawowi zawodnicy drużyny z Roosevelta. W piłce nawet kilkanaście dni może diametralnie zmienić sytuację, bo kiedy nadszedł pierwotny termin meczu z Kluczborkiem Gergel był już zawodnikiem Niecieczy, Cerimagić leczył kontuzję, a Kuchta stracił miejsce na rzecz Grzegorza Kasprzika.
Tym razem powołania przyszły dla Bośniaka oraz Kuchty, więc Górnik też miał prawo starać się o przełożenie meczu z Chojniczanką. Zabrzanie zagrają jednak z aktualnym wiceliderem w pierwotnym terminie, czyli 8 października (15:00). Kuchta, choć nie broni, powinien zdążyć wrócić z meczu reprezentacji młodzieżowej i siąść na ławce rezerwowych. Tylko Cerimagicia będzie musiał ktoś zastąpić na boisku. Dlatego tak ważny byłby dla trenera Brosza jak najszybszy powrót do gry Rafała Kosznika. Mógłby on zagrać na lewej obronie, a wtedy przed nim wyszedłby na murawę Rafał Kurzawa.
Inna rzecz, że na nadmiar klasycznych skrzydłowych Brosz dziś nie może narzekać. Dlatego tak ważny był dla niego powrót do treningów Dawida Plizgi. Ten doświadczony pomocnik nie zagrał w Suwałkach, ale we wtorek wrócił do zajęć. - Jestem zdrowy i do dyspozycji trenera – deklaruje piłkarz. Tym samym w Górniku - poza Konradem Nowakiem - w zasadzie nie ma dziś piłkarzy, z których nie może skorzystać trener Brosz.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]