Sport: Górnik na właściwym torze? ()

W tabeli obejmującej pięć ostatnich kolejek zabrzanie są na drugim miejscu. - Jest jeszcze daleko od tego, czego wszyscy oczekujemy, ale na pewno lepiej niż miesiąc temu. W końcu też to nam dopisało szczęście - mówił po spotkaniu z Chrobrym Armin Cerimagić. Bośniak wczoraj wyjechał na zgrupowanie reprezentacji młodzieżowej swojego kraju i nie zagra w sobotę z Chojniczanką. W niedzielę był jednym z „ojców” wygranej z Chrobrym. 
Gra zabrzan pozostawia jeszcze wiele do życzenia, ale trudno nie odnotować progresu w porównaniu z początkiem sezonu. Po sześciu kolejkach Górnik miał na koncie zaledwie cztery punkty i zajmował miejsce w strefie spadkowej. Drużyna doznała w tym okresie w czterech porażek. Ostatniej z nich w Sosnowcu, choć 25 minut przed końcem prowadziła 1:0. Od tego czasu było już tylko lepiej. Pięć meczów, żadnej porażki, trzy zwycięstwa... W tabeli obejmującej tylko okres po meczu w Sosnowcu do minionego weekendu, Górnik jest drugi, ustępując tylko... Pogoni Siedlce. - Zaczęli sezon tak słabo, że... musiało być lepiej. Na pewno nie jest to wybitna drużyna, ale też nie taka słaba, by grać w strefie spadkowej. Więc nie popadałbym w zachwyt. Faktem jednak jest, że coś się zmieniło. Chciałbym, by Górnik wygrał w końcu przekonująco, łatwo i wysoko, ale może ważniejsze jest zwycięstwo w takich okolicznościach jak z Chrobrym. Kiedy nie ma dopingu, kiedy czas ucieka, a przegrywasz i długo nic nie chce wpaść do siatki – mówi Zygmunt Anczok, była gwiazda Górnika.
Podobnie mówi Cerimagić. - Każdy mecz jest trudny, a szczególnie jak pierwszy stracisz gola. Na początku w takiej sytuacji przegrywaliśmy. Teraz był sukces. Mam nadzieję, że to nas „zbuduje” na kolejne mecze. Pechowo, bo po golu straconym w doliczonym czasie gry przegrywaliśmy w Tychach. Trochę podobnie było w Sosnowcu, nie powinniśmy też przegrać w Legnicy, gdzie rywal strzelił bramkę ze spalonego. Stracie z Chrobrym było pierwszym, w którym finisz należał do nas. Znam wyniki naszych rywali, wiedziałem, że w sobotę Katowice i Sosnowiec straciły punkty. Powoli odrabiamy więc straty... - zauważa Bośniak.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]