Tomasz Zahorski wraca na Roosevelta ()

W niedzielę Górnik podejmie zespół z Olsztyna. W ekipie Stomilu piłkarzem najbardziej kojarzonym z Górnikiem jest oczywiście Tomasz Zahorski, pierwszy raz sprowadzony na Roosevelta latem 2007 roku. Miał 23 lata i uchodził za jednego z najzdolniejszych napastników młodego pokolenia w kraju.
Pierwszy sezon na Roosevelta miał udany, w 30 meczach strzelił 10 goli. W „nagrodę” Leo Beenhakker zabrał zawodnika z Zabrza na ME do Austrii, gdzie Zahorski wyszedł nawet na boisko w ostatnim meczu z Chorwacją.  Tym samym przeszedł do historii Górnika.
Jest jedynym graczem 14-krotnego mistrza Polski, który reprezentując jego barwy zagrał na mistrzostwach Europy. Potem losy Zahorskiego układały się różnie, Henryk Kasperczak na niego nie stawiał, po spadku Zahorski leczył kontuzję, a lepsze czasy przyszły za kadencji Adama Nawałki. W walce o powrót do ekstraklasy Zahorski strzelił osiem goli, w tym tego decydującego w Ząbkach, gdzie drużyna zapewniła sobie powrót do ligi.
W niej Zahorski tak skuteczny już nie był, odszedł z Zabrza do Duisburga, by wrócić do klubu wiosną 2013 roku. W premierowym meczu strzelił gola w derbach Piastowi i pewnie nie przypuszczał, że będzie to jego ostatnie trafienie w ekstraklasie. Grał w USA, potem w Katowicach, gdzie ściągnął go starszy kolega z gry w Zabrzu, czyli Jerzy Brzęczek, teraz jest w Olsztynie, z którego wyruszył w piłkarski świat.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]