Ryszard Komornicki: W Zabrzu nie będę pracował przez najbliższe 20 lat ()

Ryszard Komornicki jest legendą Górnika, zdobył z klubem w latch 80. cztery tytuły mistrzowskie, pracował w Zabrzu jako trener. Teraz ma współpracować z Ruchem Chorzów w kwestii szkolenia młodzieży. - Wiem, że cześć kibiców Ruchu nie przyjmie mnie pozytywnie, bo jestem utożsamiany z Górnikiem. Nie musimy się kochać, ale mam nadzieję, że fani będą mnie szanować. Nigdy zresztą nie umiałem zrozumieć tej wrogości pomiędzy kibicami Górnika a Ruchu. Spotkałem przy Cichej byłych zawodników Mirka Mosóra, Darka Gęsiora, serdecznie się przywitaliśmy, porozmawialiśmy. Nie ma między nami żadnej wrogości i tak powinno być. Gdy byłem młodszy, poza Górnikiem też lubiłem oglądać mecze Ruchu, zwłaszcza Zygmunta Maszczyka i Jana Benigiera w akcji. Powinniśmy wrócić do normalności. Na Górnym Śląsku piłka praktycznie upada, nie ma klasowego zespołu, trzeba iść w tym kierunku, aby uległo to zmianie.

» Nie chce pan w Zabrzu dbać o młode talenty?
- Na temat Górnika to nawet nie chcę rozmawiać. Dlaczego? Przez szacunek dla tego klubu. Mam go w sercu, ale w Zabrzu nie będę pracował przez najbliższe 20 lat! Zresztą idę, tam gdzie mnie chcą. To tyle mam do powiedzenia o Górniku.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]