Adam Danch: Doping zawsze dodaje skrzydeł. Chciałbym, by kibice nas wspierali ()

- Pamiętam, co działo się po spadku w 2009 roku. Wtedy dobrze zaczęliśmy, ale późną jesienią przegrywaliśmy mecz za meczem. Wierzę, że teraz będzie odwrotnie – mówi kapitan klubu z Roosevelta, Adam Danch. 

Nie brak opinii, że Górnik większość meczów granych w Zabrzu powinien wygrywać w podobnym stylu, jak w niedzielę.
Adam Dach: - Łatwo powiedzieć. Oczywiście, że też bardzo tego chcemy. Strzelić pierwszą bramkę, potem druga i bez większego ryzyka kontrolować mecz. W kilku spotkaniach właśnie tego brakowało. Chyba trzy razy prowadziliśmy i mieliśmy po swojej stronie wszystkie atuty, by spokojnie wygrać. Mecz ze Stalą Miele – do dziś nie rozumiem, jak mogliśmy wtedy nie zdobyć trzech punktów. Chojniczanka – prowadzimy 1:0, jesteśmy o klasę lepsi i nie przekładamy tego na drugie trafienie. Nawet mecz z Zagłębiem w Sosnowcu mieści się w tej grupie. Prowadziliśmy 1:0 jeszcze w 70 minucie, a przegraliśmy 1:2. Karny dla rywala był „z sufitu”, ale to nas nie usprawiedliwia.

W tabeli zaczyna to jednak wyglądać nieco lepiej.
- Umówmy się, że po sześciu kolejkach było tak źle, że gorzej być nie mogło. Mieliśmy na koncie jedną wygraną i cztery porażki. To był trudny do wytłumaczenia koszmar, który – wierzę – że już nie wróci. Pamiętam jednak, co działo się po spadku w 2009 roku. Wtedy dobrze zaczęliśmy, ale późną jesienią przegrywaliśmy mecz za meczem. Wierzę, że teraz będzie odwrotnie. Wciąż jednak musimy odrabiać straty z pierwszych tygodni sezonu.

Śledzicie wyniki konkurencji?
- Śledzę. Oczywiście chciałbym, by w każdym meczu naszych rywali były remisy, przy naszych zwycięstwach, ale... tak nigdy nie będzie. Trzeba patrzeć na siebie. Strata nie jest nie do odrobienia, ale do przerwy zimowej nie może już wzrosnąć. Dlatego tak ważny będzie mecz w Katowicach. Nasza porażka mogłaby sprawić, że nie wszystko będzie zależało od nas. W drugiej rundzie do Zabrza przyjadą między innymi Miedź, Podbeskidzie, Katowice, Tychy, Chojniczanka i Zagłębie. Ale dziś liczy się tylko spotkanie na Bukowej.

Będziecie mieli doping?
- Bardzo bym chciał. Tyle mogę dziś powiedzieć. Wiem, że kibiców zabolała nasza przegrana w Pucharze Polski, ale zapewniam, że nas jeszcze bardziej. Wyeliminowaliśmy Legię, by przegrać z Wigrami. Ale czasu nie cofniemy. Nie chcę dziś pompować „balona” i składać deklaracji, jednak chyba każdy widzi, że gramy coraz solidniej, nie przegraliśmy w lidze od siedmiu meczów, w Zabrzu jesteśmy niepokonani. Ludzie chodzą na mecze, nigdzie w lidze nie ma takiej frekwencji jak u nas. Doping zawsze dodaje skrzydeł. Wiem, że w Katowicach będzie blisko 2000 naszych kibiców. Chciałbym, by nas wspierali. O relacjach kibiców z zarządem się nie wypowiadam.

Co w Górniku jest lepsze niż na początku sezonu?
- Myślę, że wszystko. Lepiej gramy w defensywie. Proszę zauważyć, że rywale oddają na naszą bramkę po 2-3 celne strzały w meczu. Jako drużyna lepiej bronimy, mnóstwo ważnej pracy jest wykonywanej w środku pola. Może trochę dostosowaliśmy się do wymogów pierwszej ligi, czyli więcej jest biegania, walki i prostszego grania, ale w tym wszystkim też można znaleźć jakość. Nie pamiętam meczu, w którym rywal byłby od nas lepszy piłkarsko. Gdybyśmy to przełożyli na wyniki, to dziś bylibyśmy na pewno w pierwszej trójce. Pyta pan, co jest lepsze? Trudno nie docenić Igora Angulo, który już strzelił dla nas kilka ważnych goli, a nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Hiszpan potrafi grać w piłkę, a nie muszę mówić, że bez skutecznego napastnika trudno wrócić do ekstraklasy. Górnik ma piłkarzy, którzy w pierwszej lidze robią różnicę. Angulo, Cerimagić, Plizga, Mariusz Przybylski, coraz pewniej czuje się na boisku młodzież. O obrońcach nie chcę mówić, my robimy swoje. Choć każdy widzi, że Górnikowi daje jakość Rafał Kurzawa, dojrzewa Adam Wolniewicz, a przecież czekamy na Rafała Kosznika.

Więcej w Sporcie.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]