Dawid Plizga: Bozia oddała nam to, co wydarzyło się przy golu na 2:2 ()

- Trzeba zacząć wygrywać. Ładnymi remisami nie awansuje się do ekstraklasy - mówił po emocjonującym meczu w Bielsku-Białej piłkarz zabrzańskiego Górnika, Dawid Plizga. 

Remis chyba nikogo nie zadowala?
Dawid Plizga: - Na pewno. Przed meczem było dwóch rannych - patrząc na naszą stratę do czołówki - a po ostatnim gwizdku mamy w zasadzie dwóch umarłych. Obie drużyny mogą być rozczarowane. Podbeskidzie, bo do 90 minuty prowadziło, a my, bo - moim zdaniem - pokazaliśmy więcej piłkarskiej jakości i wydawało się, że przy stanie 2:1 mamy mecz pod kontrolą.

Dwa gole padły w kuriozalnych okolicznościach.
- To prawda. Myślę, że gdyby były normalne warunki i boisko, na którym piłka nie wyczynia różnych „numerów”, to Podbeskidzie nie wyrównałoby na 2:2, a twierdzę, że był to kluczowy moment meczu. Z drugiej strony gol na 3:3 też padł w niecodziennych okolicznościach. Szczerze? Nie przypuszczałem, że z tej akcji piłka wpadnie do bramki. W sumie Bozia oddała nam to, co wydarzyło się przy golu na 2:2.

Cieszy się jednak konkurencja...
- Nie patrzymy na inne mecze, bo nie ma mamy na nie wpływu. Dziś - mimo remisu - zagraliśmy taką piłkę, w której była jakość, dwa razy odrabialiśmy straty. Myślę, że ten wynik o niczym nie przesądza. Choć zgodzę się, że trzeba zacząć wygrywać. Ładnymi remisami nie awansuje się do ekstraklasy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]