Snajper z okręgówki będzie grał w Górniku ()

Szymon Płoszaj, 24-letni napastnik WSS-u Wisła, wicelidera bielskiej ligi okręgowej, może wkrótce stanąć przed szansą wykonania ogromnego skoku w karierze. Zawodnik był na testach w Górniku Zabrze i spodobał się trenerowi Marcinowi Broszowi, dlatego I-ligowiec chciałby go ściągnąć już tej zimy. Choć sprawa formalnie nie jest jeszcze dopięta, w Wiśle mówią już o niej w trybie dokonanym. 

- Nasza sytuacja trochę się skomplikuje, ale przeszkód w transferze oczywiście stwarzać żadnych nie będziemy. Wierzymy, że poradzi sobie w I lidze, bo jest coraz lepszym zawodnikiem i ma wiele piłkarskich atutów - powiedział serwisowi SportoweBeskidy.pl Tomasz Wuwer, trener WSS-u.

Płoszaj większość dotychczasowej seniorskej karierę spędził w Wiśle. Grał z nią już w IV lidze, gdzie również zdobywał bramki. Po spadku klubu do ligi okręgowej nie przestał strzelać. Minione rozgrywki zakończył z dorobkiem 23 goli w 29 spotkaniach.

Prawdziwą eksplozję formy przeżywa jednak tej jesieni. W czternastu spotkaniach okręgówki zdobył aż 25 bramek i z gigantyczną przewagą przewodzi klasyfikacji strzelców. Jego występy nie umknęły uwadze bielskich klubów. Kilkakrotnie oglądało go m.in. Podbeskidzie, jednak Płoszaj nie zachwycił skautów „Górali”.

W Zabrzu twierdzą jednak, że to ostatni moment, by zawodnikowi dać szansę w zawodowym futbolu. A braki taktyczne, które wykazuje, mają być do zniwelowania przy profesjonalnych treningach. Płoszaj aktualnie grę w Wiśle łączy przecież z pracą.

źródło: Sport / SportoweBeskidy.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]