Górnik nie jest pewny wyjazdu za granicę ()

Wciąż nie wiadomo, czy Górnik poleci zimą na zagraniczny obóz. Jeśli do tego dojdzie, na pewno piłkarze nie będą przebywać w rejonie hiszpańskiego Lloret de Mar. - Bierzemy pod uwagę zarówno opcję zagraniczną, jak i pozostanie w kraju. Nie zostało to jeszcze rozstrzygnięte - mówi Marcin Brosz, trener zespołu.
Zabrzanie planują zgrupowanie na przełomie stycznia i lutego. Kwestia wylotu do cieplejszych krajów uzależniona jest od finansów. Wiadomo, że w Górniku w tym przypadku się nie przelewa. - W kontekście przygotowań dla mnie najważniejsze to dobrzy sparingpartnerzy i możliwość trenowania na dobrych boiskach, a czy to będzie miało miejsce w Polsce czy poza naszymi granicami, to już kwestia drugorzędna – uzasadnia Brosz, który zanim objął Górnika, ostatnio ze swoimi drużynami spędzał zimę za granicą. - Nie ma co porównywać tamtych przygotowań z obecnymi, bo wtedy okres między końcem pierwszej rundy a początkiem nowej był zdecydowanie krótszy. W I lidze wiosnę rozpoczynamy w marcu. Pobyt w kraju ma swoje plusy i minusy. W ostatnim okresie baza nad Wisłą bardzo poprawiła się, mamy dobre ośrodki, ze sparingpartnerami też nie powinno być problemów. Wiadomo jednak, że przy minusowej temperaturze mięśnie inaczej pracują i łatwo u zawodników o urazy – dodaje szkoleniowiec zabrzan.
O poprzednim zimowym zgrupowaniu zabrzan w Hiszpanii wspomina się do dzisiaj. Obóz w Lloret de Mar okazał się totalną klapą. Obrońca Oleksandr Szeweluchin mówił, że było to dobre miejsce dla emerytów, a nie piłkarzy. Drużyna miała ogromne problemy ze sparingpartnerami, bo nie było w pobliżu innych zespołów. Górnik nie miał do dyspozycji pełnowymiarowego boiska, zawodnicy narzekali także na wyżywienie. - Na temat tego obozu nie będę się wypowiadał, bo przecież nie byłem wtedy trenerem zespołu – przyznaje Brosz. Wówczas Górnika prowadził Leszek Ojrzyński, który także skrytykował pobyt w Lloret de Mar.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]