Liczby z Roosevelta, czyli jesień Górnika ()

Domowe mecze zabrzan oglądało średnio blisko 9000 widzów. To najlepsza widownia na Śląsku, niezależnie od klasy rozgrywkowej.
4 - to maksymalna liczba goli strzelonych przez zabrzan w rundzie jesiennej.
3 - tylko raz w trakcie rundy Górnik stracił tyle goli. Co ciekawe, akurat tego meczu drużyna nie przegrała (3:3 z Podbeskidziem na wyjeździe). 
3 - trener zabrzan korzystał w sumie z trzech bramkarzy. Sezon zaczął młody Mateusz Kuchta, potem bronił doświadczony Grzegorz Kasprzik, a w ostatnim meczu roku do bramki wszedł Wojciech Pawłowski.
1 - Górnik zajął pierwszej miejsce pod względem frekwencji na trybunach. Mecze przy Roosevelta oglądało średnio blisko 9000 widzów. To najlepsza widownia na Śląsku niezależnie od klasy rozgrywkowej. Tylu ludzi nie chodzi na mecze Ruchu czy Piasta w ekstraklasie.
12 - tyle punktów w klasyfikacji kanadyjskiej zgromadził Igor Angulo. Hiszpan do 8 goli dołożył 4 asysty.
7 - Dawid Plizga zaliczył tyle asyst. To rekord Górnika. Do tego dodał dwa gole strzelone z rzutów karnych.
5 - aż z tylu młodzieżowców korzystał w trakcie rundy trener Marcin Brosz. Najczęściej grał 18-letni Maciej Ambrosiewicz.
26 - tylu zawodników grało w 19 meczach ligowych. Jeden z nich - Adam Danch - występował zawsze od pierwszej do ostatniej minuty. Rafał Kurzawa raz został zmieniony.
6 - zabrzanie są obecnie niepokonani na wyjeździe od sześciu spotkań. W tym czasie dwa razy wygrywali i cztery razy remisowali. Przed tą passą drużyna Marcina Brosza na cztery mecze wyjazdowe przegrała... cztery.
1 - tylu graczy Górnik sprzedał w trakcie rundy. Roman Gergel został transferowany do Bruk-Betu. Zabrzanie dostali za niego ok. miliona złotych.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]