Dawid Plizga nie będzie operowany? ()

Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że w zimowej przerwie niezbędna będzie interwencja chirurgiczna w przypadku Dawida Plizgi. Doświadczony pomocnik ostatni mecz ligowy zagrał w 16. kolejce, kiedy Górnik zremisował 3:3 w Bielsku-Białej. Po nim pojawiły się informacje, że zawodnik będzie się musiał poddać operacji barku, mogącej go wykluczyć z treningów na dwa miesiące. 
Podobny zabieg przeszedł dokładnie 7 lat temu, gdy był graczem Zagłębia Lubin; do gry wrócił wówczas dopiero na początku kwietnia 2010 roku.
Na razie jednak Plizga „pod nóż” nie pójdzie. W minionym tygodniu ćwiczył pod okiem Marcina Brosza wraz z resztą kolegów z Roosevelta. - Lekarze ustalili, że w jego przypadku zabieg jest niezbędny, ale... można na niego poczekać. Może zostać przeprowadzony nawet po zakończeniu przez Dawida czynnej kariery piłkarskiej - mówi szkoleniowiec Górnika.
Nie kryje zarazem, że - z drugiej strony - w każdym momencie nastąpić może pogłębienie się urazu, co zmusi chirurgów do natychmiastowego działania. - Na razie, by choć trochę zmniejszyć ryzyko wystąpienia tej sytuacji - Dawid pod opieką fizjoterapeutów intensywnie wzmacnia bark poprzez odpowiednie ćwiczenia - dodaje Brosz.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]