2,5 mln złotych dla Górnika od miasta ()

Na wczorajszej sesji Rada Miasta Zabrze formalnie podjęła decyzję o przyznaniu klubowi - jeszcze w tym roku - 2,5 mln złotych finansowego wsparcia.
Klub jeszcze w tym roku ma dostać finansowe wsparcie ze strony właściciela, czyli gminy, w wysokości 2,5 miliona złotych. Decyzję formalnie podjęto podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Zabrze. Ta kwota jest konieczna, by klub mógł uregulować zaległości finansowe jeszcze z okresu gry w ekstraklasie, a bez „wyczyszczenia” tych spraw mógłby być problem z otrzymaniem licencji. Górnik wciąż zalega pieniądze między innymi trenerowi Leszkowi Ojrzyńskiemu oraz kilku piłkarzom, którzy pożegnali już Zabrze.
Górnik musiał też uregulować bieżące zobowiązania wobec piłkarzy grających obecnie w drużynie, bowiem istniało ryzyko, że mogą oni rozwiązywać kontrakty. Zgodnie z przepisami obecnie wystarczą dwa miesiące zaległości wobec zawodników, by mieli oni podstawę składania pism pozwalających w konsekwencji rozstać się z klubem z winy pracodawcy. A tego każdy chce uniknąć.
W Zabrzu twierdzą, że obecnie takiego ryzyka nie ma. Poza tym niewielu jest piłkarzy, którzy bez problemu znaleźliby nowych pracodawców, oferujących lepsze warunki niż mają obecnie na Roosevelta. Z drugiej strony wystarczyłoby, że 3-4 ważne „ogniwa” drużyny Marcina Brosza rozstałyby się z Górnikiem, a wtedy trener miałby ogromny problem ze skompletowaniem jedenastki, która przynajmniej spróbowałaby podjąć rywalizację o powrót do ekstraklasy.
Można więc śmiało stwierdzić, że kolejna miejska „kroplówka” to prezent pod choinkę dla Górnika. Niezbędna, ale tylko na krótki czas poprawiająca finanse klubu. Ponoć jest kilka pomysłów, by zapewnić klubowi względny spokój finansowy w 2017 roku, jednak dziś nikt nie chce głośno o nich mówić. Ostateczne decyzje mają zapaść wiosną przyszłego roku.
Tymczasem dziś w klubie odbędzie się tradycyjne spotkanie świąteczne, które w zasadzie kończy trudny rok na Roosevelta. Piłkarze już nie trenują, kolejne zajęcia odbędą się w pierwszej dekadzie stycznia.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]