Zagłębie Lubin chce Bartosza Kopacza ()

Coraz bardziej prawdopodobna sprzedaż przez Zagłębie Jarosława Jacha sprawiła, że o krok od „miedziowych” znajduje się defensor Bartosz Kopacz. Być może 24-latek trafi do Lubina już tej zimy.
W Zabrzu liczono się z możliwym odejściem Kopacza już w sierpniu poprzedniego roku. Wtedy też o zawodnika po raz pierwszy zaczęło pytać Zagłębie. Działacze klubu z Roosevelta chcieli jednak uzyskać cenę odstępnego zapisaną w kontrakcie, czyli 300 tys. euro. Także tego samego lata działacze Górnika podjęli ostatnią próbę podpisania z Kopaczem nowej umowy. Piłkarz był skłonny podpisać nową umowę, ale pod warunkiem obniżenia kwoty odstępnego. Strony do porozumienia nie doszły, wobec czego obecny kontrakt straci ważność już pięć miesięcy. Teraz o nowej umowie strony już nie rozmawiały.
W tej chwili nie jest jasne, czy Kopacz dołączy do „miedziowych” jeszcze w tym okienku transferowym, czy dopiero latem. Może być tak, że piłkarz podpisze umowę obowiązującą od lata, a kluby siądą do negocjacji. Górnik chciałby oczywiście zarobić jak najwięcej na tej transakcji, bo latem piłkarz odejdzie za darmo. Zabrzanie byliby bardzo zadowoleni, gdyby udało im się uzyskać za kopacza ok. pół miliona złotych. Pytanie czy Zagłębie będzie zmuszone do „ostrego” targowania czy też nie. Inna rzecz, że klub z Lubina po sprzedaniu Jacha będzie miał pieniądze, więc wyłożenie około 150 tysięcy euro za gotowego środkowego defensora nie powinno być wielkim problemem.
Trener Marcin Brosz nie zamierza bezczynnie przyglądać się rozwojowi wypadków i już teraz rozgląda się za nowym środkowym obrońcą. Zabrzanie przyglądają się Davidowi Pedowskiemu, 19-letni stoperów, który ostatnio grał w Stanach Zjednoczonych, w akademii Chicago Magic PSG (amerykańska filia Paris Saint-Germain).
W klubie są Adam Danch i Oleksandr Szeweluchin, którzy tworzyli duet środkowych obrońców, kiedy Kopacz był wypożyczany z klubu do klubu. Ewentualne pieniądze uzyskane z transferu Kopacza pozwoliłyby na dokonanie przez zabrzan kilku transferów tej zimy, z czego trener Brosz także byłby zadowolony. Górnik chce sprowadzić przede wszystkim kogoś na bok pomocy, ewentualnie do linii środkowej. Przypomnijmy, że Roman Gergel odszedł z Zabrza w ostatnim dniu okienka transferowego. W tym wypadku strony mogą tak długo nie czekać, tym bardziej, że Zagłębie za tydzień wylatuje do Turcji. Kopacz dziś na pewno pojawi się na zajęciach Górnika. Czy jednak pojedzie z zespołem na zgrupowanie do Czech? Pytanie bez odpowiedzi. Jeżeli jednak z Lubina nadejdzie sygnał, że Jach nie jest już graczem Zagłębia, wtedy można się spodziewać przeprowadzki Kopacza do drużyny prowadzonej przez Piotra Stokowca.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]