Górnik po pierwszym etapie przygotowań ()

Pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej drużyna Górnika ma już za sobą. Piłkarze w sobotę po śniadaniu opuścili ośrodek w Kravare i wracając do Zabrza rozegrali mecz kontrolny z Banikiem. Marcin Brosz testował w nim kilka wariantów personalnych.
Marcin Brosz, mając do dyspozycji 25 piłkarzy mógł wystawić do gry dwa składy. Drużyna potencjalnie silniejsza wyszła na murawę w pierwszej połowie. Zabrakło na boisku tylko Davida Ledeckiego. Czech ma niegroźny uraz. To dopiero pierwszy mecz, rozgrywany sześć tygodni przed wznowieniem rozgrywek, ale warto odnotować, że kolejny raz na prawej obronie zagrał Adam Danch – podobnie było w meczu ze Stalą, kończącym rundę jesienną. - Do tego nie można przywiązywać znaczenia. Chciałem, by każdy piłkarz dostał szansę gry po 45 minut, więc kilka decyzji było wymuszonych. Na jednych pozycjach mamy większą, na innych mniejszą konkurencję – mówi trener Górnika.
W drugiej linii wyszedł w wyjściowej jedenastce Denis Jančo, którego wypożyczenie na pół roku zabrzanie sfinalizowali w piątek. Górnik przegrał 1:3, a małym pocieszeniem może być piękny gol strzelony przez Dawida Plizgę. Piłka uderzona przez pomocnika wpadło w „okienko”. Trzecia bramka dla Banika była z rzutu karnego.
Rafał Kurzawa pojawił się na boisku w drugiej linii i można przypuszczać, że podobnie będzie w lidze. Jesienią Kurzawa grał w obronie, co było efektem kontuzji Rafała Kosznika. Jako ciekawostkę odnotujmy, że na „swój” stadion wrócił Maciej Ambrosiewicz. 19-letni pomocnik Górnika przed przyjściem w Zabrza dwa lata spędził w Karvinie. Klub ten zajmuje 7. miejsce w czeskiej ekstraklasie.
Niedzielę i poniedziałek piłkarze mieli wolną, a jutro wracają do zajęć. Czy zimą drużyna wyjedzie na jeszcze jedno zgrupowanie? Ostatecznej decyzji wciąż nie ma, choć poważnie są rozważana i analizowane ewentualne wyjazdy na Cypr lub do Turcji.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]