Marcin Brosz: W lidze trzeba pokazać więcej jakości ()

- Jančo to zawodnik, jakiego potrzebowaliśmy. To nie przypadek, że właśnie jego zakontraktowaliśmy jako pierwszego tej zimy. Widać, że świetnie panuje nad piłką, myśli, szuka optymalnych rozwiązań - mówi trener Górnika Zabrze, Marcin Brosz. 

» Piątkowy występ nie był taki, którym Górnik „postraszyłby” rywali.
Marcun Brosz: - Rywali nie chcemy straszyć sparingami. Chcemy ich pokonywać na boisku. Ale rzeczywiście, nie był to mecz, w którym widzieliśmy dużo piłkarskiej jakości. Szczególnie w pierwszej połowie gra była rwana, traciliśmy sporo piłek, mieliśmy za dużo własnych, niewymuszonych błędów. Może wynikało to z tego, że zbyt szybko chcieliśmy przedostać się pod bramkę rywala? Im dłużej trwał mecz, im więcej było miejsca, tym więcej było też składnych akcji. Choć oczywiście mam świadomość, że w lidze trzeba pokazać więcej jakości.

» Jak oceni pan nowych zawodników?
- Suarez grał pewnie, choć musimy poprawić komunikację w całej formacji obronnej. Kilka razy podjął też niepotrzebne ryzyko. Arčon rozegrał się w trakcie spotkania. Potrafi utrzymać dobre tempo przez 90 minut, więc im więcej miejsca, tym czuje się lepiej. Pokazał grę jeden na jeden, zagrał świetne piłki w pole karne. A Jančo to zawodnik, jakiego potrzebowaliśmy. To nie przypadek, że właśnie jego zakontraktowaliśmy jako pierwszego tej zimy. Widać, że świetnie panuje nad piłką, myśli, szuka optymalnych rozwiązań.

» Błąd Loski przy stracie gola może wpłynąć na obsadę bramki w meczu z Tychami?
- Popełnił błąd, ale w tej akcji już wcześniej 2-3 razy powinniśmy zachować się inaczej. Poza tym bronił bardzo dobrze. Jedna interwencja nie może przesłonić pracy, jaką wykonuje na treningach.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]