Jubileusz Adama Dancha ()

Dzień po meczu z GKS-em Tychy mineło dziesięć lat od debiutu Adama Dancha w ligowym meczu Górnika. I trzeba przyznać, że jubileusz może uznać za udany...
Obecny kapitan zespołu z Zabrza dwa miesiące wcześniej trafił na Roosevelta z Gwarka Zabrze. Miał wtedy 19 lat i został wystawiony przez trenera Marka Motykę jako defensywny pomocnik. Pierwszego meczu w ekstraklasie nie ma prawa dobrze wspominać, bowiem zabrzanie przegrali wysoko z Wisłą Kraków 0:4. Mecz odbył się 4 marca 2007 roku.
Potem Danch był kojarzony przede wszystkim z grą na środku obrony. Przeżył dwa spadki, jeden awans, zdążył zagrać w reprezentacji Polski i dziś jest jedynym zawodnikiem Górnika, który pamięta tamten mecz.
W piątek Marcin Brosz wystawił go na prawej obronie i trzeba przyznać, że Danch wypadł na tej pozycji bardzo poprawnie. Wszystko wskazuje na to, że wiosnę spędzi właśnie jako prawy defensor.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online