Gwiazdy uczczą pamięć Henryka Bałuszyńskiego ()

Dzisiaj o godz. 18:00 na głównej murawie zabrzańskiej Areny odbędzie się mecz pierwszej drużyny Górnika Zabrze z zespołem „Gwiazd”, upamiętniający Henryka Bałuszyńskiego, doskonałego napastnika Górnika i reprezentacji Polski. W tym roku minęła piąta rocznica jego śmierci. „Balu” miał zaledwie 40 lat, zmarł na zawał serca. 

Kto wyjdzie na boisku stadionu przy Roosevelta? Lista jest długa, a są na niej między innymi takie nazwiska jak Józef Dankowski, Ryszard Komornicki, Marek Piotrowicz, Marek Kostrzewa, Grzegorz Mielcarski, Andrzej Orzeszek, Artur Płatek, Mieczysław Agafon, Piotr Rocki, Tomasz Hajto, Jerzy Brzęczek, Marcin Brosz, Jacek Wiśniewski... Z Niemiec zapowiedzieli swój przylot Peter Peschel i Michał Bemben, z którymi „Balu” grał w VfL Bochum. Zagra też Dariusz Wosz, przed laty gwiazda Bundesligi i etatowy reprezentant Niemiec. To tylko część zaproszonych gości. Na boisko wyjdzie też Łukasz, syn Henryka Bałuszyńskiego.

Poza meczem mnóstwo atrakcji czeka na dzieci, bowiem widowisko piłkarskie zostanie połączone z piknikiem rodzinnym. Bilety na to niecodzienne wydarzenie można nabywać w formie online, w Sklepie Kibica, Galerii Zabrze, a także w dniu meczu w kasie przy stadionie. Cena wejściówek to 5 złotych na sektory oraz 40 złotych z możliwością wejścia do klubu biznesu, gdzie po meczu będzie można porozmawiać z zaproszonymi gwiazdami. Dochód z meczu w całości zostanie przeznaczony na Akademię Górnika Zabrze.
Przypomnijmy, że Henryk Bałuszyński w pierwszej drużynie Górnika zagrał 109 meczów, strzelił 14 goli. W barwach VfL Bochum zaliczył 97 występy (17 trafień), już w ligowym debiucie z Schalke strzelił dwa gole. Grał też między innymi w Arminii Bielefeld. „Bału” 15 razy zagrał w reprezentacji Polski, dla której strzelił cztery gole. Dziesięć lat temu był drugim trenerem Górnika. Przeciwko gwiazdom wyjdzie na murawę pierwszy zespół Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online