Rafał Kurzawa po sezonie opuści Górnika? ()

Jeśli Górnik nie wróci w tym sezonie do ekstraklasy, 24-letni Rafał Kurzawa najpewniej odejdzie z Roosevelta. Zabrzańskim królem asyst interesują się kluby z wyższej półki. - Jego miejsce jest na pewno w ekstraklasie. Wierzę jeszcze, że ten awans Rafał wywalczy z Górnikiem. Jeśli jednak tak się nie stanie, po sezonie będziemy się rozglądać za innym klubem. Ten chłopak świetnie się rozwija - uważa jego menedżer, Daniel Weber. 
Nie tak dawno kontrakt Kurzawy został automatycznie przedłużony do 30 czerwca 2018 roku. Ten kreatywny pomocnik kocha Górnika, chciałby grać w zabrzańskim klubie jak najdłużej, jednak... dla dobra jego kariery konieczna jest zmiana środowiska i gra w klubie ekstraklasy. On sam jest bardzo skromnym człowiekiem: na klubowej koszulce zawsze składał autografy na jej dole, a nie górze, choć było tam wolne miejsce. - Znam swoje miejsce w szeregu. Inni są ważniejsi ode mnie - mówił jeszcze w ekstraklasowym sezonie Górnika. Teraz w klubowej hierarchii przesunął się mocno w górę i tak po prawdzie to od niego powinno się zaczynać ustalanie składu i... podpisywanie klubowych trykotów. Kurzawa bowiem - nieśmiały poza murawą - na boisku zamienia się w prawdziwego wojownika. Nikomu nie odpuszcza, a fakt, że ma już na koncie 6 żółtych kartek, jest wymowny. Takich „walczaków” w zespole jest zdecydowanie za mało.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]