14 lat czekania na wysoką wygraną Górnika ()

Bardzo długo trzeba było czekać na tak wysoką wygraną Górnika, jaka miała miejsce w piątkowy wieczór. Ostatni raz z różnicą pięciu goli zdarzyło się to w 2003 roku.
6:1 z Chojniczanką to najwyższa ligowa wygrana Górnika od 14 lat. 9 kwietnia 2003 roku nasza drużyna rozgromiła na Roosevelta Pogoń Szczecin 9:0. Wówczas do przerwy było 4:0, a w drugich 45 minutach piłkarze strzelili kolejnych pięć goli. Oczywiście tamto spotkanie zostało rozegrane w ekstraklasie.
Potem? Od tego czasu do piątku Górnik nie zdobył w meczu o punkty więcej niż pięciu goli, co miało miejsce trzykrotnie. Piłkarze Górnika w 2006 roku wygrali z Cracovią 5:1.
Kolejny raz pięć goli piłkarze strzelili w sezonie po powrocie do ekstraklasy, 5 marca 2011 roku, kiedy do Zabrza przyjechało Zagłębie Lubin. Górnik zagrał koncertowy mecz i wygrał 5:1. Pięć goli zdobyła też drużyna 1 grudniu 2015 roku. Do Zabrza przyjechał liderujący Piast Gliwice. Goście do przerwy prowadzili 2:1, jednak po przerwie zabrzanie strzelili cztery gole. Pierwszego Kwiek, a trzy kolejne Roman Gergel, który w sumie cztery razy trafił do siatki.
W piątek wyczyn Gergela powtórzył Igor Angulo. Słowak raz pokonał bramkarza z 11 metrów, Hiszpan dwukrotnie. Angulo trafił do elitarnego grona graczy Górnika, którzy zdobywali w meczu co najmniej cztery gole.
A sześć goli w jednym meczu? Musimy cofnąć się o 19 lat do 18 kwietnia 1998 roku, kiedy do Zabrza przyjechała Odra Wodzisław w składzie z Piotrem Jegorem, Ryszardem Wieczorkiem i Mariuszem Nosalem. Górnik wygrał 6:0. Trzy gole zdobył Marcin Kuźba, a cichym bohaterem meczu był Mieczysław Agafon. Trafił na 1:0, a potem zaliczył jeszcze trzy asysty. Czekamy na kolejne rekordowe wygrane, najlepiej w ekstraklasie. Z drugiej strony życie uczy, że lepiej wygrać sześć razy po 1:0 niż raz 6:0. Kolejny mecz w Olsztynie.