Premia dla piłkarzy od Socios Górnik ()

Górnik w niedzielę awansował do ekstraklasy po zwycięstwie nad Wisłą Puławy 1:0. Stowarzyszenie kibiców 14-krotnego mistrza Polski wkrótce więc spełni swą obietnicę i wręczy piłkarzom 100 tysięcy złotych premii.
To wydarzenie bez precedensu w polskiej piłce. Pod koniec maja stowarzyszenie kibiców Górnika Zabrze "Socios Górnik" postanowiło zmobilizować piłkarzy i obiecało im za awans do ekstraklasy 100 tysięcy złotych. Zawodnicy Marcina Brosza cel zrealizowali, więc wkrótce na konto piłkarzy wpłynie premia sfinansowana przez samych kibiców 14-krotnego mistrza Polski. Zanim jednak to się stanie, Socios Górnik musi ustalić szczegóły tej transakcji ze sztabem szkoleniowym i zarządem.

Poniżej treść oświadczenia Socios Górnik:

"Zarząd Socios Górnik chce z całego serca podziękować wszystkim zawodnikom i członkom sztabu szkoleniowego za awans do Ekstraklasy. Ostatnie mecze, choć często dramatyczne, spowodowały jednak, że wspólnie mogliśmy świętować upragniony awans w Puławach i Zabrzu!

W dniu jutrzejszym wyślemy prośbę do klubu o spotkanie ze sztabem szkoleniowym oraz z zarządem Górnika celem ustalenia szczegółów podziału i przekazania obiecanej dla zawodników premii w wysokości 100 000 zł. Mamy nadzieję, że wszyscy w klubie wiedzą, iż są to prywatne pieniądze kibiców Górnika, doceniając przez to ich wyjątkową wartość. Wy, drodzy piłkarze, zostawialiście pot na boiskach, by zdobyć awans, my - by zebrać pieniądze, które z wielką radością wam przekażemy. Chcemy to zrobić jak najszybciej.

Jednocześnie wszystkim kibicom, mediom, a także samym piłkarzom dziękujemy za pozytywny odbiór naszej akcji. Cieszymy się, że w tak nietypowy sposób mogliśmy wesprzeć piłkarzy i sztab w walce o awans. Kibice Górnika jeszcze raz pokazali, że są wyjątkowi i w różny sposób mogą wspierać swój klub".


źródło: Sport / sociosgornik.orgRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online