Igor Angulo: Zagraliśmy wielki mecz ()

- Król strzelców ekstraklasy? Powalczę o ten tytuł - mówi Igor Angulo, który w imponującym stylu zadebiutował w ekstraklasie.
Jak czuje się pan po tej efektownej wiktorii?
Igor Angulo: - Przyjechała do nas Legia, mistrz Polski, rozegraliśmy wielki mecz i wygraliśmy! To naprawdę dla nas coś wyjątkowego. Na dodatek dwukrotnie trafiłem do siatki. To był perfekcyjny występ. Czuję się rewelacyjnie.

Spodziewał się pan, że starcie z Legią będzie tak wyglądać?
- Przed spotkaniem nie zastanawiałem się nad tym, jak mecz się potoczy. Chcieliśmy po prostu zagrać podobnie, jak pod koniec poprzedniego sezonu. Wiemy, że mamy bardzo dobry zespół, a w ekstraklasie możemy rywalizować z innymi jak równy z równym oraz promować siebie, naszą drużynę.

Był pan królem strzelców I ligi. Teraz będzie pan walczył o to miano w ekstraklasie?
- Powalczę o ten tytuł. Początek mam dobry. Ale wiadomo, że głównym celem jest dobro drużyny. Będę robił wszystko, aby zespół miał korzyści z mojej gry. To się najbardziej liczy.

Sprawiliście wielką niespodziankę.
- Według mnie to nie jest jakieś spore zaskoczenie. Prowadzi nas bardzo dobry trener, stać nas na takie wyniki.

Po raz drugi był pan kapitanem drużyny i znów trafił pan do siatki, a Górnik wygrał.
- Kapitanem zespołu jest Szymon Matuszek. Nie mógł w sobotę zagrać z powodu kontuzji. Dlatego mi przypadła opaska. Na pewno jednak nie ciążyła mi.

Jest pan jednym z najbardziej doświadczonych graczy w drużynie. Ciężko zapanować nad tą grupą młodzieży?
- Nic się nie zmieniło w porównaniu do poprzedniego sezonu. Nadal mamy bardzo młody zespół. Chłopcy może nie mają wielkiego doświadczenia, ale sporo potrafią; wiedzą, jak grać w piłkę. Nawzajem się wspieramy na boisku, co wyraźnie widać.

Bardzo mocno wspierali was kibice.
- Atmosfera była doskonała. Stadion wypełniony po brzegi, głośny doping... Coś wspaniałego.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]