Maciej Ambrosiewicz: Szesnaście kilometrów? Przesada ()

O tym, jak ważne jest przygotowanie fizyczne przekonała się ostatnio Legia Warszawa. Piłkarze Górnika, w tym Maciej Ambrosiewicz byli aktywni i szybcy przez całe wygrane 3:1 spotkanie. 

Pana współpraca z Szymonem Żurkowskim wygląda coraz lepiej.
Maciej Ambrosiewicz: - W meczu z Legią sporo biegaliśmy, asekurowaliśmy się nawzajem. Jeden z kolegów wspominał, że przebiegłem 16 kilometrów. Przesadził. Mieliśmy jednak także w drugiej linii duże wsparcie ze strony kolegów. Każdy z nas pracował w obronie, ale także w ofensywie. I tak też będzie w meczu z Jagiellonią.

Widać też, że jesteście dobrze przygotowani fizycznie do sezonu.
- Przy takim spotkaniu jak z Legią, przy takim dopingu, adrenalina ciągle buzowała. Mieliśmy siły, by grać, bronić, atakować. Gdy ktoś widział, że druga osoba jest troszkę zmęczona, wtedy pomagał w rozegraniu. Sporo robią dla nas też Hiszpanie. Przy takim młodym składzie, jaki mamy, dużo nam pomagają. Są doświadczeni, mają umiejętności.

Z Legią nie strzelał pan tak często na bramkę, jak wcześniej w I lidze?
- Dwa razy uderzyłem. Nie było źle pod tym względem. Moją rolą jest jednak głównie to, aby asekurować kolegów. Biegać, pomagać im i będę robił wszystko, aby mieli więcej możliwości z przodu

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online