Forum
 

Adam Danch: Górnik pokazuje charakter ()

W zabrzańskiej jedenastce grał przez 10 lat. Z Górnikiem przeżył wzloty i upadki. W ostatniej kolejce przyszło mu zagrać przeciwko drużynie, której w ostatnich latach był kapitanem. - Na początku były duże emocje - przyznaje Adam Danch. 

Wychowanek Wawelu Wirek, który piłkarskiego abecadła uczył się w Gwarku Zabrze, przy Roosevelta pojawił się wiosną 2007 roku. W barwach Górnika występował i w ekstraklasie i w I lidze. W ligowej elicie zaliczył 222 meczów, w których zdobył 9 bramek. Pierwszoligowy bilans Dancha w barwach jedenastki z Zabrza, to 51 występów.

W niedzielę Danch przyjechał do Zabrza już w innej roli. Fani nie zapomnieli o zawodniku, który przez lata był jednym z symboli Górnika. Został uhonorowany pamiątkową koszulką, a na trybunach pojawił się transparent: „Adam Danch – dziękujemy”. - Dochodziły mnie słuchy, że kibice coś szykują. Zresztą już wcześniej spoglądałem w terminarz, żeby wiedzieć, kiedy zagramy w Zabrzu. Jak mi się tutaj grało? Do stadionu jestem przyzwyczajony, tyle spotkań zaliczyłem przecież na Arena Zabrze. Na początku były jednak duże emocje, wiadomo, człowiek chciał jak najlepiej wypaść. Potem jednak skupiałem się wyłącznie na grze i na tym, co dziej się na boisku – tłumaczy Adam Danch.

Pomimo przeprowadzki nad morze 29-letni piłkarz dalej z uwagą śledzi to, co dzieje się w Zabrzu. – Spędziłem tutaj 10 lat, a więc większość swojej kariery. Obserwuję oczywiście, jak idzie Górnikowi. Dobrze weszli w sezon i pokazują charakter. To młody zespół, w którym jeden walczy za drugiego i to przynosi punkty. My sprawiliśmy im wiele kłopotów. Szkoda jednak, że nie wystarczyło to do zwycięstwa - zaznacza Danch.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online