Pomeczowe wypowiedzi trenerów ()

Marcin Brosz (trener Górnika Zabrze): - Oglądaliśmy naprawdę dobre spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty. Działo się bardzo wiele. Było wszystko to, po co kibice przychodzą na stadion. Były bramki, sytuacje, piękne obrony. Ciężko znaleźć momenty słabej gry. Były fragmenty, gdy byliśmy lepsi, ale też takie, gdzie lepiej grali gospodarze. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami dużo pracy. Jesteśmy na początku drogi budowania zespołu. Musimy się uczyć pewnych zachowań, szczególnie w końcówce, gdzie robimy za dużo niewymuszonych błędów. Mamy potężny materiał. Musimy się rozwijać. Pracujemy nad tym, by nasi piłkarze byli coraz lepsi. Nie będę komentował pracy sędziego. Skupiamy się na sobie, na tym, aby stawać się coraz lepszą drużyną.

Michał Probierz (trener Cracovii): - Mało kto potrafi się podnieść przegrywając 1:3, nawet jeżeli są to bramki strzelane z rzutów karnych. Około 20 minuty przestaliśmy grać, traciliśmy łatwo piłki. Wiedzieliśmy, że Górnik świetnie egzekwuje stałe fragmenty gry. Między innymi dzięki temu awansowali do ekstraklasy. Trenowaliśmy to, jednak straciliśmy gola po rzucie rożnym. 20 minut przed końcem powiedziałem Szymonowi Drewniakowi, że tego meczu jeszcze nie przegraliśmy. I tak się stało. Ta drużyna musi jeszcze nabrać charakteru. W ciągu dwóch miesięcy przeżyłem w Cracovii więcej niż przez cały czas pracy w Jagiellonii.

źródło: Górnik Zabrze SSA