Igor Angulo: Nie ważne kto strzela ()

Siedem spotkań i 10 bramek na koncie. Hiszpański snajper Igor Angulo nie zwalnia tempa w ekstraklasie, co pokazał w meczu z Wisłą Płock. – Wszyscy zagrali bardzo dobre spotkanie – podkreśla 33-latek. 

Spodziewaliście się, że mecz z Wisłą będzie miał taki przebieg i już po godzinie gry będziecie prowadzili 4:0?

Igor Angulo: - Kiedy gramy u siebie, przed taką publicznością, zawsze oczekujemy, że mecz zakończy się naszym zwycięstwem. Z Wisłą zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Byliśmy skoncentrowani od pierwszej do ostatniej minuty, dlatego zasłużenie zdobyliśmy trzy punkty

W meczu z zespołem z Płocka zaliczył pan swojego drugiego hat-tricka w tej rundzie, a na koncie ma pan już 10 bramek. Gdzie tkwi tajemnica takiej skuteczności?

- Faktycznie mam świetną rundę, co dotknę piłkę, to wpada do siatki. Ale raz jeszcze podkreślę, jak zawsze, staram się jak mogę pomóc drużynie, bo to jest najważniejsze. Ważniejsze niż zdobywane przeze mnie bramki.

Wspaniały był drugi gol w pana wykonaniu po uderzeniu z woleja. Wszystko było zaplanowane?

- Widziałem, że ich bramkarz wychodzi z bramki, więc postarałem się uderzyć z pierwszej piłki, bez przyjęcia. Szczęśliwie futbolówka znalazła drogę do siatki. To było ważne trafienie, które dało drużynie jeszcze więcej pewności siebie.

Warto chyba podkreślić rolę Rafała Kurzawy, który zanotował trzy asysty...

- Niesamowity zawodnik. Wszystko widzi, świetnie potrafi dograć piłkę, jak mnie przy trafieniu na 2:0, ale jeszcze raz powtórzę - nieważne kto strzela czy podaje, kto jest najlepszy. Najważniejszy w tym wszystkim jest interes zespołu.

Nie było problemem to, że z Wisłą Płock graliście bez trenera Marcina Brosza na ławce?

- Współpracujemy ze sobą od roku. Wiemy, czego trener od nas wymaga, wiemy, czego chce, tak że nie było to jakimś wielkim problemem. Z Wisłą, począwszy od bramkarza do tych co weszli na boisko, to wszyscy zagrali bardzo dobrze.

Jest końcówka letniego okienka transferowego. Otrzymuje pan propozycję z Athletic Bilbao i… co pan robi?

- (śmiech) Zobaczymy. Na razie nic się nie dzieje. Z Górnikiem mam jeszcze przez rok ważny kontrakt i chcę go wypełnić. Chcę zresztą zostać w Górniku na dłużej, przedłużyć swoją umowę. Jestem zadowolony z pobytu tutaj, chcę w Zabrzu grać jak najdłużej.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]