Kontuzja Igora Angulo ()

Najlepszy napastnik ekstraklasy ma uraz przywodziciela. Już w ostatnich spotkaniach, w których spisywał się znakomicie, nie był w pełni sił.
Snajper w ostatnim meczu ligowym z Wisłą Płock (4:0) zaliczył hat tricka. Goleador w 7 dotychczasowych kolejkach zdobył aż 10 bramek. Ze swoim imponującym dorobkiem zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców rozgrywek. Wiceliderzy, Carlitos z Wisły Kraków i Marco Paixao ze Śląska Wrocław, mają zaledwie po 5 trafień.
Co zaskakujące, Angulo od pewnego czasu gra z urazem. - Już ostatnio zmagał się z tą dolegliwością – zdradza „Sportowi” trener Marcin Brosz. Co dolega snajperowi? - To uraz mięśniowy, a dokładnie przywodziciela. Na pewno przerwa w rozgrywkach jest korzystna, bo dzięki temu Igor, jak i kilku naszych innych graczy, może podleczyć urazy. Z drugiej strony jednak pozostała część zawodników chciałaby grać – mówi szkoleniowiec. Zabrzanie w niedzielę zmierzą się w Suwałkach z miejscowymi Wigrami z okazji 70-lecia klubu. - Zagramy z jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, który niedawno walczył z nami w pierwszej lidze, a teraz jest rewelacją ekstraklasy. To jest atrakcyjny rywal na taką uroczystość – mówił niedawno prezes Wigier, Dariusz Mazur. Angulo w tym starciu jednak nie wystąpi. Czy najlepszy piłkarz Górnika wyleczy się do 10 września, czyli wyjazdowego meczu ligowego z Bruk-Betem Termaliką? - Powinien wyzdrowieć do tego czasu – mówi Brosz. Igor Angulo jest większym optymistą. - To nie jest nic poważnego, tylko lekki problem z mięśniem. Potrzebuję kilku dni odpoczynku. Na szczęście trafiła nam się przerwa na mecze reprezentacji, więc najbliższe dni wykorzystam do wyleczenia urazu. W przyszłym tygodniu wrócę do treningów i będę gotowy na kolejny mecz ligowy - podkreśla. Nie wiadomo, czy w pełni sił będzie wtedy prawy obrońca Adam Wolniewicz, który doznał kontuzji na jednym treningu.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]