Pomeczowe wypowiedzi trenerów ()

Marcin Brosz (trener Górnika Zabrze): "Cieszy zwycięstwo na trudnym terenie i z dobrym zespołem. Tacy zawodnicy jak Vlastimil Jovanovic, Bartosz Śpiączka czy David Guba, którzy mają na koncie wiele występów w ekstraklasie, byli w Bruk-Becie tylko rezerwowymi. Dla mnie ważne w tym meczu było to, że potrafiliśmy dochodzić do dobrych sytuacji i prawie wszystkie kończyliśmy strzałami w światło bramki. Chciałbym też podkreślić młody wiek moich piłkarzy. Dzisiaj średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła 23 lata. Dlatego trzeba mieć wyrozumiałość dla niektórych zagrań. Mam tu na myśli okres po objęciu prowadzenia, gdy mogliśmy podwyższyć wynik. Musimy nauczyć się bezwzględności, bo chodzi nie tylko o to, aby stwarzać okazje, ale też je wykorzystywać.

- Igor Angulo nie trenował przez dwa tygodnie z powodu kontuzji mięśnia przywodziciela. Dopiero w sobotę zaczął ćwiczyć, ale jego ewentualny występ byłby obarczony ryzkiem odnowienia się urazu. Jest zbyt ważnym dla nas piłkarzem, dlatego wspierał zespół z ławki rezerwowych.

- Rafał Wolsztyński został zmieniony w pierwszej połowie z powodu uszkodzenia stawu skokowego. Jak groźna jest to kontuzja będziemy wiedzieć po szczegółowych badaniach".

Mariusz Rumak (trener Bruk-Betu Termaliki Nieciecza). "Wiedzieliśmy jak gra Górnik, ale wiedzieć to jedno, a drugie to umiejętnie się temu przeciwstawić. Atutem zabrzan są stałe fragmenty gry i niezłe kontrataki. I tak ten mecz przebiegał. Mieliśmy świetną okazję, aby objąć prowadzenie przy stanie 0:0. Nie udało się, a takie sytuacje się mszczą. Potem doprowadziliśmy do wyrównania, pełni nadziei wyszliśmy na drugą połowę, ale jeden stały fragment gry przesądził o tym, że przegraliśmy.

- Ta porażka bardzo boli, ale nie jest tak, że nadzieja upadła. Było u nas sporo zmian w składzie, chcieliśmy zagrać ofensywnie, stwarzać sytuacje. Nauczyłem się, aby nie szukać wymówek. Nie chcę więc zwalać na to, że Roman Gergel wrócił po kontuzji, a Bartosz Szeliga i Szymon Pawłowski grali pierwszy mecz od ponad dwóch miesięcy. Powinniśmy wygrać i wtedy byłoby to dla nas prawdziwe nowe otwarcie. Nadal jednak wierzę, że ten zespół będzie szedł do przodu, zacznie wygrywać i zrealizuje postawione przed nim cele".

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]