Bartosz Kopacz: Nie jestem zaskoczony postawą Górnika ()

- Nie żałuję odejścia z Górnika. Gram w Zagłębiu w pierwszym składzie, strzeliłem gola, jesteśmy wysoko w tabeli - podkreśla Bartosz Kopacz, były piłkarz Górnika, a obecnie Zagłębia Lubin. 

Podoba się panu obecna tabela ekstraklasy?

Bartosz Kopacz: - Jesteśmy na drugim miejscu, wyprzedza nas jedynie mój były klub Górnik Zabrze. Wolałbym, aby kolejność była odwrotna. Niedługo, bo 15 października zmierzymy się i wtedy okaże się, która drużyna jest lepsza.

Nie lepiej było dla pana zostać w Zabrzu?

- Nie mam czego żałować, bo podjąłem świadomą decyzję. Gram w Zagłębiu w pierwszym składzie, strzeliłem gola, jesteśmy wysoko w tabeli. Dlatego nie ma żadnych powodów do narzekań.

Mecze Górnika obserwuje pan regularnie? Jest pan zaskoczony tym, co wyprawia ta młoda drużyna?

- Próbuję oglądać wszystkie spotkania zabrzan, ale czasami jest to niemożliwe, gdy przykładowo jedziemy na mecz wyjazdowy. Już pod koniec poprzedniego sezonu, gdy byłem jeszcze w zespole, Górnik pokazał, że potrafi prezentować dobry i skuteczny futbol. Wtedy w I lidze jeszcze nie wszyscy zawodnicy przyzwyczaili się do filozofii trenera Brosza, do tego, jakie mają spełniać zadania na boisku. Nie jestem jakoś zaskoczony postawą zabrzan. Widziałem, że ci chłopcy są bardzo ambitni i nikogo się nie boją. Do tego są w drużynie takie indywidualności jak Rafał Kurzawa i Igor Angulo. Moje bramki w I lidze to wielka zasługa Rafała, który z niebywałą precyzją wrzucał mi piłki.

Gdy pan był w zespole, który z młodych graczy najlepiej rokował?

- Od początku widać było, że Maciej Ambrosiewicz może stać się podstawowym zawodnikiem. Szymon Żurkowski to kolejny chłopak, który, jak już wskoczył do składu, to zaczął nawet przewyższać doświadczonych piłkarzy.

Na Roosevelta tłumy oglądają mecze Górnika. Nie brakuje panu tej atmosfery w Lubinie?

- Na nasze spotkania chodzi mniej osób, ale nie mogę narzekać na kibiców. Atmosfera jest bardzo dobra, wspierają nas, dopingują.

Cała rozmowa w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]