Górnik podzielony na dwie grupy ()

Jak piłkarze Górnika spędzają czas podczas reprezentacyjnej przerwy? Pięciu z nich pracuje bardzo intensywnie na zgrupowaniach drużyn narodowych. Damian Kądzior od poniedziałku chłonie - jako nowicjusz w tym gronie - atmosferę teamu Adama Nawałki. Tomasz Loska, Maciej Ambrosiewicz, Mateusz Wieteska i Szymon Żurkowski w Grodzisku Wlkp. szykują się z kolei do piątkowego starcia „młodzieżówki” z Finlandią.
- Pozostałą część naszej kadry podzieliliśmy na dwie grupy. Ci, którzy do tej pory grali najwięcej, mają treningi indywidualne - mówi trener Marcin Brosz. Oznacza to również nieco więcej czasu na regenerację, a więc m.in. częstsze niż zwykle wizyty na basenie, no i ewentualne podleczenie drobnych dolegliwości boiskowych.
- W tym tygodniu główny akcent na treningach kładziemy na tych zawodników, którzy minut na murawie w meczach mistrzowskich mieli mniej - wyjaśnia szkoleniowiec. - Oni potrzebują gier, rytmu meczowego - dodaje. W związku z tym w sobotę bardzo silna grupa „górników” pojedzie na III-ligowy mecz rezerw zabrzańskich do Polkowic.
Pierwotnie w Zabrzu prowadzono rozmowy w sprawie zorganizowania sparingu z Karpatami Lwów (11. obecnie zespół ekstraklasy ukraińskiej). Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu, a Górnik - bez kadrowiczów i piłkarzy oddelegowanych na bój w Polkowicach - zagra w sobotę (godz. 15.00) w charytatywnym meczu w podgliwickich Sierakowicach z tamtejszym Startem, na co dzień grającym w zabrzańskiej klasie B.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]