Igor Angulo na dłużej w Górniku ()

Igor Angulo oficjalnie przedłużył kontrakt z Górnikiem Zabrze - poinformowała oficjalna strona zabrzańskiego klubu.
Nowa umowa hiszpańskiego napastnika z zabrzańskim klubem będzie obowiązywała do końca czerwca 2020 roku. 
Angulo trafił do Górnika w 2016 roku z Platania Chanion. W obecnym sezonie 33-latek jest najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek i ma na koncie jedenaście trafień.
- To dla mnie bardzo ważny dzień. Czuję się w Zabrzu fantastycznie, przeżywam najlepszy czas w mojej karierze. Chciałem zostać tutaj na dłużej. Osiągnięcia indywidualne są ważne, ale najistotniejsza jest drużyna. Dlaczego zostaję? Decydował wszystko. Fantastyczni kibice, piękny stadion, atmosfera w szatni, sztab trenerski. Myślę, że stać nas na jeszcze więcej. Będę w Zabrzu w sumie trzy lata, wierzę, że to będzie dla nas wszystkich bardzo udany czas - powiedział 33-latek po podpisaniu nowego kontraktu.
Hiszpan trafił do Zabrza latem 2016 i pomógł Górnikowi wrócić do ekstraklasy po rocznej "banicji". W minionym sezonie strzelił 17 goli i został królem strzelców pierwszej ligi. Po awansie nie stracił intuicji snajpera i z dorobkiem 12 trafień przewodzi klasyfikacji.
Zadowolony z podpisania nowej umowy był też prezes Górnika Bartosz Sarnowski. "Uznaliśmy, że nie ma na co czekać. Rok temu szukaliśmy napastnika, który pomoże Górnikowi wrócić do ligi. Znaleźliśmy Igora. Jego dorobek w ciągu minionych dwunastu miesięcy przeszedł chyba wszelkie oczekiwania. On chce u nas grać, my też chcieliśmy, my z nami został. Stąd dzisiejsze porozumienie" - stwierdził.

źródło: gornikzabrze.pl / PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]