PP: Niewiadome w składzie Górnika przed meczem w Chojnicach ()

Dwa trudne wyjazdowe spotkania w ciągu pięciu dni. Przed piłkarzami z Zabrza trudny okres. Dziś spotkanie w Chojnicach, w sobotę - starcie w lidze z Sandecją na stadionie w Niecieczy.
Zabrzanie po raz ostatni w ćwierćfinale Pucharu Polski byli 3,5 roku temu. Wyeliminował ich wtedy późniejszy triumfator pucharowych rozgrywek, Zawisza Bydgoszcz. 
Górnik na mecz do Chojnic wyjechał wczoraj w godzinach przedpołudniowych. Na wielkie przygotowania nie było czasu, bo przecież teraz przed piłkarzami mecze co kilka dni. Czy w Chojnicach, przeciwko liderowi I ligi „górnicy”, podobnie jak to było w starciu z Sandecją, zagrają w najsilniejszym zestawieniu? - To zależy od szkoleniowca. Trener Brosz myśli tylko o najbliższym spotkaniu. Po meczu z Koroną mieliśmy regenerację, masaże i rowerki. Tak wygląda nowoczesna odnowa, a nie, jak to bywało wcześniej, odpoczynek w domu. Teraz jest inaczej. Po południu każdy przychodzi do domu, zje i musi się wyspać. Rodzina jest na to przygotowana, bo wie, że teraz jest ciężki okres, gramy co trzy-cztery dni i najbliżsi muszą się do tego dostosować. Czasu do spędzenia z najbliższymi będzie znowu więcej, kiedy przyjdzie przerwa na kadrę – tłumaczy kapitan Górnika, Szymon Matuszek.
W porównaniu do ostatniego ligowego meczu w piątek przeciwko Koronie (3:3), zabrzanie zagrają w mocniejszym zestawieniu. Do podstawowego składu wraca bowiem Dani Suarez, który w lidze musiał pauzować za żółte kartki. Wobec strat bramkowych zabrzańskiej jedenastki, to dobra informacja. Nie wiadomo, czy przeciwko Chojniczance zagra za to poobijany w meczu przeciwko kielczanom i mocno eksploatowany ostatnio Szymon Żurkowski. Jeśli nie, to jego miejsce na środku pomocy zajmie Maciej Ambrosiewicz.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online