Wisła Kraków chce Szymona Żurkowskiego ()

Szymon ŻurkowskiWiele mówiło się o zainteresowaniu Szymonem Żurkowskim ze strony Legii Warszawa. To jednak Wisła Kraków jako pierwsza przedstawiła ofertę.
Od kilku tygodni mówi się o ofertach dla środkowego pomocnika Górnika. 20-latka chce Legia Warszawa. Górnik już otrzymał pierwszą propozycję sprzedaży tego zawodnika, ale nie złożył jej mistrz Polski. "Sport" zdradza, że zgłosiła się Wisła Kraków.
Informacja jest zaskakująca, bo do tej pory nic nie mówiło się o zainteresowaniu "Białej Gwiazdy". Szanse na taki transfer są jednak niewielkie. Wisła nie jest w stanie wiele zaoferować, a dziennik dodaje, że "oferta nie jest satysfakcjonująca".
To nie powinno nikogo dziwić. Żurkowski jest na celowniku kilku zagranicznych klubów, które podobno są gotowe za niego zapłacić nawet 2 mln euro. Teraz padają pierwsze konkretne nazwy. Młodzieżowego reprezentanta Polski chcą m.in. Slavia Praga oraz Club Brugge.
Na odejście na razie się nie zanosi. Zabrzanie chcą utrzymać obecną kadrę do końca sezonu, a i sam piłkarz nie kwapi się do przeprowadzki. - Plan jest taki, aby rozegrać cały sezon w Polsce, a nad ewentualnym odejściem pomyśleć najwcześniej latem. To optymalne rozwiązanie - tłumaczy w "Sporcie" menedżer 20-latka Jarosław Kołakowski.
Żurkowski ma popisaną umowę z Górnikiem do połowy 2020 roku. Dla polskich klubów, a także dla niektórych zagranicznych, jest już po prostu za drogi. Zresztą, sam piłkarz nie myśli na razie o odejściu, a skupia się na żmudnej pracy w klubie. - Dla mnie najważniejszą sprawą jest to, żeby - jak wpaja mi trener - dalej się rozwijać i grać. Nie osiadać na laurach, zadowalać się tym co jest, słuchać byle kogo, a koncentrować się wyłącznie na pracy, grze i skupiać na swoim rozwoju. Trener wie, co jest dla mnie dobre i tego się trzymam - podkreśla Żurkowski. O co zamierza powalczyć wiosną? - Każdy, kto w tej lidze gra, walczy o najwyższe cele. My jesteśmy młodym zespołem, chcemy się rozwijać i poprawiać swoje błędy - zaznacza młody pomocnik Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]