Górnik jutro wylatuje na Cypr ()

Za Górnikiem pierwszy etap zimowych przygotowań. Po sześciodniowym pobycie w czeskiej miejscowości Krawarze i remisowym sparingu z MFK Karvina 2:2 na jego terenie, zabrzanie wrócili do domu. Zawodnicy dostali dwa dni wolnego. Dzisiaj wznowienie treningów, a już jutro - wylot na kolejny obóz, tym razem na Cypr. W Ayia Napa trzeci zespół ekstraklasy trenować będzie od 17 do 31 stycznia. 
Na obozie za południową granicą trenowała spora grupa utalentowanej młodzieży. Był 18-letni bramkarz Daniel Bielica, obrońca Kamil Surowiec, pomocnicy Daniel Liszka i Daniel Wajsak, a także Adrian Gryszkiewicz z Gwarka Zabrze oraz Daniel Smuga z trzecioligowej Victorii Sulejówek. Jak mówi trener Górnika Marcin Brosz, większość z tych młodych chłopaków ma szansę wylotu na Cypr.
Dobrze w pierwszych dniach swojego pobytu w Górniku pokazał się Smuga. Jesienią dla Victorii zdobył 11 goli i zaliczył kilka asyst. - To chłopak z rocznika 1997, który wchodzi w ligową piłkę. Miałem możliwość zobaczenia go nie tylko w sparingowym spotkaniu, ale też podczas tygodniowego pobytu z nami. Ma umiejętności, chce się rozwijać, ale też dużo pracy przed nim. Najważniejsze w tym wszystkim, że to zawodnik, który chce iść do przodu. Dobrze czuje się na lewej pomocy, ale nie znaczy to, że nie widzimy go też z przodu. Ma łatwość dochodzenia do sytuacji, wygrywania pojedynku jeden na jeden. Swobodnie operuje prawą i lewą nogą. Dopiero jednak mecze na Cyprze pokażą, jak wypadnie w konfrontacji z wymagającymi zagranicznymi przeciwnikami - zaznacza trener Górnika, Marcin Brosz.

Więcej w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online