Górnik zimą nie chce się osłabiać ()

Rafał Kurzawa i Szymon Matuszek nie grają w sparingach, a Szymon Żurkowski ma za sobą tylko 45 minut. W tym roku Górnik rozegrał trzy mecze kontrolne. Najpierw zabrzanie zmierzyli się w Czechach z MFK Karviną (2:2), a na Cyprze, gdzie obecnie przebywają, z Austrią Wiedeń (1:1) oraz drużyną młodzieżową Spartaka Moskwa (6:2). W żadnym z tych spotkań nie wystąpili pomocnicy Kurzawa i Matuszek. 
Niektórzy z kibiców zaczęli podejrzewać, że pierwszy z nich został odsunięty od zespołu, bo wciąż nie przedłużył z klubem wygasającej w czerwcu umowy. Zawodnikiem interesują się Legia Warszawa, Lech Poznań oraz kluby Bundesligi.
Trener Marcin Brosz zaznacza jednak, że najlepszy asystent ekstraklasy ma kontuzję. – Rafał, podobnie jak Szymon Matuszek, ma lekki uraz. To nie jest nic poważnego, to urazy przeciążeniowe. Piłkarze doznali ich trenując na sztucznej nawierzchni – przekonuje Brosz. Kurzawie dokuczają dolegliwości mięśniowe, a Matuszkowi ścięgno Achillesa. Żurkowski, który wyleczył uraz, w trzech sparingach rozegrał tylko 45 minut. Wystąpił w meczu z drużyną z Wiednia. On oraz wspomniany Kurzawa to zawodnicy, którzy najbardziej wypromowali się w Górniku w rundzie jesiennej. Wisła Kraków w grudniu proponowała za Żurkowskiego 300 tys. euro. Przy Roosevelta byli zaskoczeni, że Biała Gwiazda oferuje tak mało. Kolejna propozycja nie została już złożona. – Ale my nie zamierzamy zimą osłabić składu – przekonuje prezes Bartosz Sarnowski.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online