Gala Tygodnika "Piłka Nożna": Igor Angulo Obcokrajowcem Roku 2017 News zawiera zdjęcie ()

Igor Angulo został Obcokrajowcem Roku 2017 w opinii tygodnika "Piłka Nożna". Wyniki zostały przedstawione podczas sobotniej gali. 

Poniżej prezentujemy uzasadnienie wyboru przedstawione przez dziennikarzy popularnego tygodnika.

"Rzeczywistość - również ta piłkarska - lubi pisać zaskakujące scenariusze. Przyjechał do Polski jako postać nieznana, o której jeśli można było coś powiedzieć, chyba jedynie to, że najlepsze lata ma już za sobą. Tymczasem okazał się snajperem z prawdziwego zdarzenia: 32 gole strzelone w ciągu 12 miesięcy muszą robić wrażenie. Oto Igor Angulo, czyli Obcokrajowiec Roku 2017 w Plebiscycie Tygodnika „Piłka Nożna".

Niemal na każdym kroku podkreśla, że liczy się dla niego sukces drużyny, zaś na indywidualne osiągnięcia patrzy w dalszej kolejności. Na boisku pozwala sobie jednak na odrobinę egoizmu, ale w tym przypadku Górnik Zabrze tylko na tym zyskuje. Kiedy Angulo dostaje piłkę w polu karnym lub tuż przed szesnastką, można w ciemno stawiać, że za moment bramkarz przeciwnego zespołu będzie miał kłopoty.

W debiutanckim sezonie w Polsce hiszpański goleador zdobył najwięcej bramek na pierwszoligowych boiskach. Przeskok do Ekstraklasy nie zrobił na nim wrażenia: w meczach z najlepszymi drużynami w kraju strzelał gole tak samo, jak w rywalizacji z Wisłą Puławy czy Stomilem Olsztyn. Ba, w jesiennej części sezonu 2017-18 zaliczył nawet więcej trafień niż w całych poprzednich rozgrywkach!

Bask, którego swego czasu prowadził w Bilbao sam Ernesto Valverde, doskonale odnalazł się w Zabrzu. Śląskie powietrze ewidentnie mu służy, a styl preferowany przez Górnika jest wręcz skrojony pod niego. Jeśli wiosną 34-latek wytrzyma wysokie tempo, zostanie królem strzelców ligi, a jego zespół jako beniaminek wywalczy sensacyjny awans do europejskich pucharów.

Igor Angulo pisze piękną historię nie tylko na murawie. Właśnie został pierwszym w dziejach naszego plebiscytu Hiszpanem, który otrzymał tytuł Obcokrajowca Roku. Enhorabuena!
"



źródło: Piłka Nożna
fot. Łukasz Skwiot / Piłka Nożna



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online