Jan Kowalski: Czołowa ósemka będzie sukcesem tych młodych zawodników ()

Cztery ostatnie ligowe spotkania, jeden punkt. Osiem straconych bramek w dwóch ostatnich meczach. Czy w Zabrzu mają powody do niepokoju?
Górnik przegrał swoje pierwsze tegoroczne spotkanie z Wisłą Płock na wyjeździe 2:4. Wcale tak nie musiało być, bo zabrzanie dwa razy prowadzili, wykorzystując fatalne błędy, debiutującego w ekstraklasie Thomas Dahne. Niemiecki bramkarz Wisły zaliczał w piątek wpadkę za wpadką wykorzystane przez Damiana Kądziora i Łukasza Wolsztyńskiego. Na niewiele się to zdało, bo grająca w eksperymentalnym zestawieniu obrona jedenastki z Zabrza popełniła jeszcze więcej błędów.
Czy kolejne porażki w ekstraklasie i duża liczba straconych bramek sprawiają, że czas bić na alarm w Zabrzu? – Spokojnie popatrzyłbym na wszystko – mówi Jan Kowalski, jedna z największych legend Górnika, świetny piłkarz, a także pięciokrotny trener drużyny zabrzan, rekordzista pod tym względem.
- Trzeba popatrzeć na osłabienie, w jakim zespół zagrał w Płocku. Nie było przecież kilku czołowych obrońców, w tym dwójki środkowych: Wieteski i Suareza. To raczej przypadek, że dzieje się tak, a nie inaczej. To młody zespół i nie ma co wymagać od niego nie wiadomo czego, ale z drugiej strony trzeba powiedzieć, że popełnionych zostało za dużo błędów. W ekstraklasie nie można tracić takich bramek, jak te, które zespół zainkasował w spotkaniu z Wisłą – podkreśla Jan Kowalski. (...)
Za tydzień Górnik gra z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza i trudno nie oczekiwać poprawy. – Wracają Suarez z Wieteską, którym też wprawdzie przydarzają się błędy, ale są o klasę lepsi od tych, którzy grali teraz. Spokojnie trzeba popatrzeć na wszystko, bo Górnik to młoda drużyna. Niech ludzie nie myślą, że wszystko będzie dobrze funkcjonowało cały czas. Jak ten zespół będzie w czołowej ósemce, to będzie to sukces dla tych młodych zawodników – zaznacza Jan Kowalski.

Cały artykuł w "Sporcie".

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]