Będą zmiany w obronie Górnika ()

Eksperyment się nie powiódł. W najbliższej kolejce zabrzanie zagrają w innym składzie. W pierwszej kolejce wiosny, w starciu z Wisłą Płock (2:4) trener Marcin Brosz z konieczności postawił w środku obrony Pawła Bochniewicza i Szymona Matuszka, a na lewej flance – nowicjusza 18-letniego Adriana Gryszkiewicza. Defensywa była zagubiona i popełniała sporo błędów. 
– To mnie nie zaskoczyło. Z kadry wypadło trzech kluczowych obrońców: Mateusz Wieteska i Dani Suarez za kartki oraz Michał Koj z powodu kontuzji. Nasze drużyny ligowe, w tym Górnik, nie mają takich szerokich kadr, aby poradzić sobie z brakiem tylu zawodników w tylnej formacji – przekonuje były bramkarz Hubert Kostka, który jako piłkarz zdobył z Górnikiem 8 tytułów mistrza Polski, a później dwukrotnie świętował wygraną zabrzan w lidze w roli trenera.
Wspomniany duet Wieteska – Suarez zagrał w sparingu rezerw z czeską młodzieżą MFK Karvina. Drugi zespół zabrzan wygrał 4:1. Bardzo realne, że w meczu z Termalicą właśnie ta para będzie zabezpieczać bramkę Górnika.
– Nie są to wirtuozi defensywy, ale na pewno grają pewniej niż Matuszek czy Bochniewicz, który jest jeszcze młody i potrzebuje czasu, aby wkomponować się do zespołu. Lubimy często o takich zawodnikach mówić utalentowany, ale w spotkaniu z Wisłą widziałem jedynie, że ma dobre warunki fizyczne. Bez wątpienia obrona to najsłabsze ogniwo Górnika, ale defensorów także bardziej powinni wspierać pomocnicy – ocenia Kostka.
Przy Roosevelta mają nadzieję, że do zdrowia dojdzie lewy obrońca Koj, który leczy skręcony staw skokowy. To pewne, że do zmian dojdzie w drugiej linii. Szymon Żurkowski będzie pauzować z powodu żółtych kartek. Jego miejsce w środku pomocy może zająć wspomniany Matuszek.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]