Kompromitacja Piasta. Tylko 496 biletów dla kibiców Górnika ()

Jedyne górnośląskie derby w ekstraklasie odbędą się 3 marca o godzinie 20.30. Do spotkania w Gliwicach jeszcze trochę czasu, ale fanów Górnika zelektryzowała decyzja Piasta o przyznaniu gościom jedynie 496 biletów.
Sektor gości na stadionie przy ul. Okrzei jest w stanie pomieścić znacznie większą liczbę fanów drużyny przyjezdnej, ale taka decyzja z formalnego punktu widzenia nie budzi zastrzeżeń. – Zgodnie z przepisami PZPN, jesteśmy zobligowani do przekazania kibicom gości puli biletów, która stanowi niemniej niż 5 procent pojemności stadionu – mówi Maciej Smolewski, rzecznik prasowy Piasta.
Fani Górnika czują się jednak pokrzywdzeni. – W poprzednich latach otrzymywaliśmy znacznie więcej wejściówek, a liczba naszych fanów sięgała ok. tysiąca osób. Nie mieliśmy problemów w rozmowach z panem Zdzisławem Kręciną czy poprzednimi prezesami Piasta. Szkoda, że teraz postanowiono inaczej – przyznaje Dawid Florek SLO Górnika, czyli mówiąc po polsku, koordynator ds. współpracy z kibicami. – W dodatku KKN Górnik Zabrze, czyli Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych Górnika nie dostało osobnej puli wejściówek na derby, choć tak dzieje się na wszystkich stadionach. Musimy z owej skromnej puli wydzielić wejściówki dla KKN – żali się Florek.
Dlaczego podjęto taką decyzję? – Po raz pierwszy w historii Stadionu Miejskiego w Gliwicach – ze względów bezpieczeństwa – jesteśmy zmuszeni odmówić przyznania dodatkowej puli biletów dla kibiców niepełnosprawnych. Zadbamy jednak o jak najlepsze przyjęcie i obsługę niepełnosprawnych kibiców na sektorze gości. Do pomocy w tej kwestii wyznaczony jest koordynator ds. obsługi kibiców niepełnosprawnych – wyjaśnia rzecznik Smolewski.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]