Kibice Górnika pójdą do sądu ()

Poniedziałkowe decyzje zszokowały i zbulwersowały zabrzańskich fanów. Szczególnie nie podoba im się kara zabronienia wszystkim osobom, które były na meczu w Gliwicach zakupienia biletów na 3 najbliższe domowe mecze Górnika. 

W środowisku fanów zespołu z Zabrza zawrzało, gdy Komisja Ligi ogłosiła swój werdykt. Już samo odjęcie Górnikowi trzech punktów „podniosło ciśnienie” kibicom. – W poniedziałek byłem bardzo zdenerwowany. Odebrałem setki telefonów od różnych osób, w tym od kibiców innych polskich drużyn. Będę to powtarzał, ale nie może być tak, że grupa 4 czy 6 kolesi siada sobie i raz przyznaje takie kary, a innym razem zupełnie inne. Uważam, że zasady powinny być jasne i klarowne. Powinien być wprowadzony taryfikator kar, do którego powinniśmy się odnosić – uważa Dawid Florek, przedstawiciel fanów Górnika oraz koordynator ds. współpracy z kibicami w klubie z Zabrza.

Fanów najbardziej zbulwersowała jednak dodatkowa kara, która „spadła” na zabrzan. „Kibice, którzy podczas meczu z Piastem znajdowali się w sektorze gości, nie będą mogli wejść na trzy kolejne mecze domowe Górnika” – napisała w oświadczeniu o karach Komisja Ligi. – My, jako kibice Górnika na pewno na to się nie zgodzimy. Wszystkie fan kluby są za tym, żeby sięgnąć po środki prawne. Mamy już kancelarię prawną, która będzie nas reprezentowała, jak tylko otrzymamy uzasadnienia na piśmie. Będziemy to sprawdzali z regulaminami itd. Jesteśmy za tym, aby pójść do sądu, bo nie zgadzamy się na stosowanie odpowiedzialności zbiorowej. To nie jest fair, że każdy obecny w Gliwicach musi ponieść karę, jeśli nie wszyscy naruszyli porządek. Jesteśmy także w kontakcie z fanami Lechii Gdańsk, którzy w przeszłości także walczyli w podobnej kwestii – wyjaśnia Florek.

Nikt jednak na chwilę obecną nie jest w stanie powiedzieć czy kibice Górnika, którzy byli obecnie na derbach będą mogli wejść na piątkowy mecz z Zagłębiem Lubin na Arenie Zabrze. – Czekamy na informację czy kara obowiązuje już od tego meczu, bo walka prawnicza pewnie może trochę potrwać – mówi przedstawiciel kibiców.

Klub ma się odwoływać od wszystkich kar. Jak fani zapatrują się na szanse powodzenia tej walki? – Kiedyś byłem przy Najwyższej Komisji Odwoławczej w sprawie wejścia kibiców Górnika na mecz Legii, gdy 1500 fanów nie zostało wpuszczonych. Wtedy nie udało się zbyt wiele wywalczyć, ale wierzę, że teraz będzie inaczej. Na pewno tak nie zostawimy tej sprawy i walczymy o swoje – zapewnia Dawid Florek.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]