Przewodniczący NKO: Decyzję Komisji Ligi możemy zmienić, podtrzymać lub cofnąć do ponownego rozpatrzenia ()

Już w przyszłym tygodniu Najwyższa Komisja Odwoławcza (NKO) może się zająć zapowiadanym odwołaniem Górnika w sprawie kar wymierzonych za sobotni, przerwany mecz w Gliwicach. Pośpiech w podejmowaniu decyzji jest konieczny, bo zwlekanie może zaszkodzić ligowym rozgrywkom. 
Decyzja Komisji Ligi (KL) wywołała kontrowersje, bo o ile to na gospodarzach spoczywa odpowiedzialność za prawidłową organizację spotkania, więc walkower jest logiczną konsekwencją, to oberwało się też Górnikowi, choć to nie jego fani doprowadzili do przerwania meczu. KL twardo obstaje przy swoim orzeczeniu, sugerując, że to również forma radykalnej walki ze stadionowym chuligaństwem i nie przejmuje się falą krytyki. Problem w tym, że jest to organ dyscyplinarny Ekstraklasy SA, a odwołaniami zajmie się NKO, która działa w strukturach PZPN.
Jest to organ niezawisły, ale z wypowiedzi wpływowych związkowych działaczy wynika, że decyzja KL powinna zostać zmieniona. Inna sprawa to presja czasu – jak najszybciej warto poznać ostateczne decyzje, bo mają one wpływ na sytuację w tabeli. A przecież sprawa może jeszcze trafić do Trybunału Arbitrażowego przy PKOl., który już od czasów rozliczania z aferą korupcyjną pokazał, że potrafi wstrzymać wykonanie nawet wydawałoby się oczywistych wyroków.
– Będziemy podejmować decyzje bezzwłocznie, ale najpierw muszą do nas wpłynąć odwołania. Wtedy wystarczy nam kilka dni na werdykt. Wcześniejszą decyzję możemy zmienić, podtrzymać lub cofnąć do ponownego rozpatrzenia - mówi Włodzimierz Głowacki, przewodniczący NKO.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]