Marcin Brosz: Szymon Żurkowski nie może grać na sto precent ()

Szymon Żurkowski jest mocno poobijany. - Niestety dolegają mu różnego rodzaju mikrourazy i nie może grać na sto procent – smuci się trener Górnika Marcin Brosz.
Młody gracz był odkryciem rundy jesiennej. Znalazł się w gronie 50 największych talentów na europejskich boiskach - wyboru dokonała UEFA. Reprezentant młodzieżówki w tym roku nie zachwyca, a w dwóch ostatnich kolejkach grał mniej. Z Pogonią Szczecin (0:0) spędził na murawie tylko pierwszą połowę, w derbach z Piastem 51 minut. 
- Wcześniej po spotkaniu ze Śląskiem Wrocław bolał go bark. Szymon w każdy mecz wkłada bardzo dużo energii, przepycha się z rywalami, wdaje się w pojedynki jeden na jeden... Ma ogromny potencjał, ale niestety rywale nieprzepisowo go zatrzymują. Jest najczęściej faulowanym zawodnikiem w lidze, często bezpardonowo – zaznacza Brosz. W tym sezonie przeciwnicy faulowali pomocnika 75 razy. (...)
Czy można go ochronić przed atakami rywali? - Nie ma takiej możliwości. Piłka jest obecnie bardziej kontaktowa, szybsza... Jedyna ochrona to przepisy. Nic innego nie wymyślimy – odpowiada Brosz. - Jak upora się z tymi dolegliwościami, będzie grał jeszcze lepiej niż jesienią, bo po pierwszej rundzie nabrał pewności, ma lepszy przegląd pola, gra rozsądniej – dodaje trener zabrzan. Zablokowany Igor Angulo, nie będący w pełni zdrowia Żurkowski – to wpływa na gorszą postawę i wyniki śląskiej drużyny. - Kołderka jest za krótka, czyli w kadrze brakuje wartościowych zmienników – ocenia Mieczysław Agafon, były pomocnik Górnika, który w zabrzańskim zespole w latach 90. rozegrał 183 mecze w ekstraklasie. Na dodatek przez najbliższe tygodnie drużyna musi sobie radzić bez środkowego pomocnika Macieja Ambrosiewicza, który - w sparingu drużyny rezerw z Szombierkami Bytom - doznał kontuzji stawu skokowego.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]