Piłkarze Górnika leczą kontuzje ()

Przerwę na mecze reprezentacji zabrzanie wykorzystują na leczenie kontuzjowanych zawodników. W ostatnich spotkaniach ligowych drużyna Górnika musiała sobie radzić bez dwóch ważnych ogniw drugiej linii: Szymona Żurkowskiego i Macieja Ambrosiewicza. Pierwszy z nich zmaga się z kontuzją barku, Ambrosiewicz ma problemy ze stawem skokowym. Gdyby nie urazy, obaj przebywaliby obecnie na zgrupowaniach kadr narodowych. 
Żurkowski jest kapitan młodzieżówki, ale jest też obserwowany przez trenerów pierwszej reprezentacji. Ambrosiewicz został nawet powołany do kadry U-20, na zgrupowanie oczywiście nie pojechał, bo leczy się w Zabrzu. – Chcemy jak najlepiej wykorzystać przerwę reprezentacyjną. Na razie obaj trenują indywidualnie, ale będziemy im stopniowo zwiększać obciążenia. Ich dolegliwości to nie są drobnostki, dlatego trzeba podchodzić do tych urazów z dużą uwagą – tłumaczy trener Marcin Brosz.
Indywidualne zajęcia ma także kolejny środkowy pomocnik Wojciech Hajda. 17-latek zagrał przeciwko Zagłębiu (2:2) i został pierwszym w historii ekstraklasy zawodnikiem z rocznika 2000, który wyszedł w podstawowym składzie. W niedzielę do Kielc na mecz z Koroną jednak nie pojechał ze względu na chorobę. Przy Roosevelta pod opieką lekarzy jest też skrzydłowy Damian Kądzior, który musiał opuścić zgrupowanie kadry narodowej.
– Po spotkaniu z Koroną mam krwiaka na udzie i już przy samym chodzeniu odczuwam ból – mówił piłkarz. Prognozuje się, że leczenie urazu potrwa około tygodnia. – Na razie nie możemy określić, kiedy wróci do gry. Damian przechodzi dodatkowe badania i po nich powinniśmy mieć bardziej precyzyjne informacje – zaznacza Brosz.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]