Rafał Kurzawa na celowniku Włochów ()

Pomocnik Górnika Zabrze Rafał Kurzawa był jednym z najjaśniejszych punktów polskiej reprezentacji podczas meczu z Nigerią.
Zdaje się, że mający na koncie w ekstraklasie najwięcej asyst piłkarz, już załatwił sobie bilet na wyjazd do Rosji na mundial. 

Z powodu choroby Macieja Rybusa zawodnik zabrzańskiej jedenastki zagrał w piątek od pierwszej minuty i trzeba przyznać, że należał do najlepszych w polskim zespole. To po jego mierzonych dośrodkowaniach z rzutów rożnych czy wolnych raz za razem kotłowało się pod bramką Francisa Uzoho. To po jego dokładnym zagraniu Robert Lewandowski trafił w I połowie w słupek.

Kurzawa z minuty na minutę grał lepiej. Po spotkaniu komplementowali go koledzy z drużyny, w tym kapitan zespołu Lewandowski. – Myślę, że Rafał Kurzawa i Przemysław Frankowski zagrali bardzo dobre spotkanie i pokazali, że są kandydatami do reprezentacji Polski. Z tego możemy się cieszyć – mówił najlepszy polski zawodnik.

Co ciekawe po meczu Kurzawa przystanął nawet przed grupą dziennikarzy i udzielił wywiadu, co w Górniku mu się nie zdarza, bo odmawia rozmów z dziennikarzami z Górnego Śląska.

Być może wkrótce będzie musiał zmienić swoją postawę. Już ruszyła fala kolejnych spekulacji, gdzie pomocnik Górnika, któremu z końcem czerwca kończy się kontrakt z zabrzańskim klubem, będzie grał. Włoskie media spekulują, że zainteresowanie Kurzawą wykazuje Bologna FC z Serie A, siedmiokrotny mistrz Włoch.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]