Łukasz Wolsztyński: Kluczem będzie determinacja ()

Dzisiaj przed Górnikiem starcie z ostatnim w ekstraklasie zespołem Sandecją Nowy Sącz. W poprzednim roku Górnik wygrywał z Sandecja zarówno w I lidze, jak i w ekstraklasie czy w rozgrywkach o Puchar Polski. Czy to dobry prognostyk przed dzisiejszą konfrontacją? - To jest złudne. Każdego rywala trzeba szanować tak samo, czy jest to walcząca o mistrzostwo Polski Legia czy broniąca się przed spadkiem Sandecja - mówi Łukasz Wolsztyński, napastnik Górnika, który dzisiaj zaliczy 50 ligowy występ w barwach Górnika. - Do tego każde spotkanie jest inne i do każdego trzeba podchodzić na sto procent swoich możliwości. Nie raz okazywało się, że teoretycznie słabsze zespoły potrafią grać w piłkę i zwyciężać. Mamy zresztą świadomość, że Sandecja przyjeżdżając do nas będzie bardzo zmotywowana - mówi Wolsztyński.
Napastnik Górnika dodaje przy tym. – Kluczem będzie determinacja. Rywal może techniczno-taktycznie odstaje w ostatnim czasie od reszty, ale to, jak mówię może być złudne, bo są tam zawodnicy, którzy mogą wszystko pociągnąć. Z tyłu też są twardo grający piłkarze, o czym sam miałem się okazję przekonać. Zdecyduje jednak nasza determinacja i gra z przodu. Mam nadzieję, że tych sytuacji będzie dużo, ale przede wszystkim trzeba będzie wykorzystać to co sobie stworzymy – zaznacza.
Czy swój 50 występ z „górniczych” barwach uczci golem? – Mam taką nadzieję, jestem przecież napastnikiem i to moja rola – podkreśla śląski napastnik. Akurat Sandecja to jeden z tych rywali, który Wolsztyńskiemu leży. – Z I ligi z Sandecją mam dobre wspomnienia, bo w wiosennym meczu, kiedy wygraliśmy z nimi u nas 2:0 zdobyłem oba gole. Tak, że mam nadzieję, że teraz będzie podobnie – śmiej się zawodnik Górnika.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]