Tomasz Loska: Znowu znaleźliśmy się w grze ()

Tomasz Loska, bramkarz Górnika Zabrze po wygranej na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2:1 w meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy. - Jak tlenu potrzebowaliśmy wygranej. W końcu osiągnęliśmy to, co ważniejsze, na boisku czołowej drużyny. A to zwycięstwo dało nam nie tylko punkty, lecz „uruchomiło” także dobry nastrój - mówi Loska. - Teraz chwilka oddechu, przepakować się i na wyjazd do Warszawy, powalczyć z Legią o awans do finału Pucharu Polski. Fajnie... Wolę grać, co trzy dni, niż cały tydzień trenować i do weekendu czekać na mecz. Mnie tam mecze nie przeszkadzają (śmiech). Widzi pan, jestem optymistycznie nastawiony, bo ogrywając Jagiellonię znowu znaleźliśmy się w grze.

W grze o mistrzostwo? Rozmawiacie o tym między sobą?

- Odpaliłem sobie twittera i zobaczyłem wpis, w którym wyliczono procentowe szanse na mistrzostwo. Wymieniono 4 drużyny, a mój Górnik znalazł się w grupie tak zwanej „reszty” z 1–procentową szansą. Kto wie, może to i lepiej, bo jest okazja zaatakować z cienia, jak w kolarskim wyścigu, czaisz się, czaisz, a na finiszu depniesz i możesz ugrać coś fajnego. Oby tak było z nami. Chętnie przeżylibyśmy cudowne deja vu, jak przed rokiem, kiedy awansowaliśmy do ekstraklasy, choć pogrzebano nas ze dwadzieścia razy!

Gola strzelił panu Karol Świderski, dobry kumpel z reprezentacji U-21.

- Niech mu będzie. Żartowałem, że muszę go trochę „podpompować”, bo najczęściej wchodzi z ławki. „Świder” strzelił, Górnik wygrał, więc gra muzyka. A my mieliśmy Igora Angulo. Nasza maszyna do strzelania, pięknie odpaliła. Wyniki Górnika w dużej części zależą od skuteczności Igora. A on w tak ważnym momencie błysną nią. I niech tak zostanie do końca sezonu.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]